Przejdź do treści

Zupa na Głównym zbiera środki

Poznańska organizacja o nazwie Zupa na Głównym w roku bieżącym również zbiera środki na posiłki, które od 2017 roku w każdą sobotę wieczorem wydaje osobom potrzebującym na przystanku tramwajowym Dworzec Zachodni w Poznaniu.

“Liczy się każda wpłata, liczy się każda kwota. Na przygotowanie jednego posiłku potrzeba 10 zł.” – czytamy na stronie zbiórki na portalu pomagam.pl, która zakończy się w dniu 28 czerwca 2023 r. W ten sposób organizator chce uczcić niezwykle istotną dla wszystkich Poznanianek i Poznaniaków rocznicę czerwcowego, robotniczego buntu, w którym przed laty mieszkańcy naszego miasta domagali się godnego życia. Krzyczeli wówczas na ulicach stolicy Wielkopolski: “Żądamy chleba!” Dziś mówimy organizacja o nazwie Zupa na Głównym mówi to samo: “Żądamy chleba! Dla Wszystkich! Zbieramy kolejny raz, bo ciągle są osoby, które potrzebują wsparcia”.

“Z tygodnia na tydzień widzimy, że w sobotę wieczorem na Dworzec Zachodni po ciepłą zupę, kanapkę i herbatę przychodzi coraz więcej osób. Chcemy im pomóc i ich nakarmić. Od lat wspieramy wszystkich, którzy z różnych powodów są w kryzysie bezdomności lub/i mają problem z zaspokojeniem podstawowej potrzeby każdego z nas – bycia najedzonym i przez to bezpiecznym” – czytamy na portalu pomagam.pl.

Organizacja Zupa na Głównym  przeznaczy zebrane pieniądze na zakup produktów, z których wolontariuszki i wolontariusze zrobią a następnie wydadzą posiłki dla ludzi potrzebujących wsparcia.

Link do zbiórki: https://pomagam.pl/zadamychleba2023

Dodaj komentarz