Przejdź do treści

Integracja malowana dźwiękiem

Kilka dni temu dobiegł końca 16. Małopolski Festiwal Piosenki „Integracja malowana dźwiękiem”.

Impreza ta to wydarzenie artystyczne adresowane do osób o ograniczonej sprawności oraz ludzi zdrowych. W festiwalu uczestniczyły duety i grupy muzyczne z całej Polski oraz Armenii, Gruzji, Ukrainy i Niemiec. Do tegorocznej edycji przedsięwzięcia zgłoszono 160 aplikacji w dwóch kategoriach konkursowych: integracyjny duet muzyczny i zespół. Na gali konkursu wystąpiło 25 duetów i 4 zespoły.  Artyści przez dwa dni ćwiczyli utwory muzyczne na warsztatach pod okiem znakomitych trenerów z akompaniamentem orkiestry festiwalowej pod kierunkiem Adama Jarzmika.

Drugi dzień festiwalu zainaugurował pokaz reportażu Moniki Meleń zatytułowanego „Cześć, jestem Wiktor”, opowiadającego o autorze  tekstów piosenek, poecie i i kompozytorze Wiktorze Okróju, który wydał autorską płytę. Utwory z niej pochodząc wykonali Krzysztof Filus oraz Robert Kasprzycki. Imprezie towarzyszyła wystawa prac niepełnosprawnego artysty Arkadiusza Cypriana. Po zakończeniu Festiwalu przeniesiono ją do Galerii Kopalnia Sztuki w Bochni. Wieczór został podsumowany występem muzycznym Wojtka Sokolnickiego.

W trzecim dniu Festiwalu obradowało Jury. W składzie którego zasiedli: Marek Piekarczyk, Anna Rusowicz, Adrianna Biedrzyńska, Natalia Lesz, Jerzy Grunwald, Maurycy Polaski i Wojciech Sokolnicki.  Gremium to wyłoniło zwycięzców. Nie było to proste zadanie, gdyż poziom wykonawców w roku bieżącym był bardzo wysoki. Punktem kulminacyjnym festiwalu była Gala Laureatów, w trakcie której ogłoszono tegorocznych zwycięzców festiwalu. Przed ogłoszeniem wyników Marek Piekarczyk – przyjaciel festiwalu otrzymał wyróżnienie I stopnia – Złotą Odznakę Honorową Województwa Małopolskiego – Krzyż Małopolski.

Przedrukowuje listę Laureatów 16. edycji Festiwalu:

Kategoria Integracyjny duet muzyczny:

GRAND PRIX oraz Nagroda Marszałka Województwa Małopolskiego

Magdalena Marciniszyn – KŁODZKO i Krzysztof Omieczyński – LESZNO

I miejsce

Aleksandra Maria Nykiel – BYSTRA i Katarzyna Woźnicka – KŁODZKO

II miejsce

Szymon Prokop – KRAKÓW i Kinga Słoniowska – BOCHNIA

III miejsce

Nikola Jodko – WOLSZTYN i Antoni Płaczek – BARLINEK

Wyróżnienie:

Robert Mateuszuk – CZĘSTOCHOWA i Zuzanna Dudek – WARSZAWA

Armand Perykietko  – WROCŁAW i Julia Stawarz – KRAKÓW

Jarosław Ferdynus – BYTOM i Maria Drobotun – UKRAINA

Kategoria Zespół:

I miejsce

Zespół „SCHEMAT” – GORLICE

Osobowość Festiwalu

Armand Perykietko – WROCŁAW

Mariusz Tracz – NIEPOŁOMICE

Nagroda specjalna za integrację namalowaną dźwiękiem

Krzysztof Duda – LEGIONOWO i Karina Skwarczyńska – PORĄBKA

Więcej informacji: https://www.festiwal.bochnia.pl/

Dodaj komentarz