Przejdź do treści

Zmień perspektywę na neuroróżnorodność

„Zmień perspektywę na neuroróżnorodność” – to nazwa nowej kampanii społeczno-edukacyjnej realizowanej przez Miasto Poznań.

Jej celem jest propagowanie przyjaznego rynku pracy oraz przyjmowanie do firm osób neuroatypowych.

Silnymi atutami takich pracowników są: kreatywność, umiejętność skupienia, wysokie rozpoznanie w dziedzinach specjalistycznej wiedzy, zdolność analizowania, precyzja oraz pasja w wielu dziedzinach. Ponadto w ramach przedsięwzięcia przeprowadzone zostaną ciekawe szkolenia na temat tego, czym jest neuroróżnorodność, jak funkcjonuje człowiek z ADHD i co jest charakterystyczne dla bycia w spektrum autyzmu?

Nie zabraknie również porad na temat tego, jak posługiwać się inkluzywnym słownictwem i językiem włączającym, a także jaki ma to wpływ na naszą rzeczywistość?

Poniżej przedrukowujemy program dwóch szkoleń i sylwetki prelegentek:

Ewa Druszcz – dyplomowana psycholożka i terapeutka, pracująca w asperIT opowie o tym, czym jest neuroróżnorodność oraz dlaczego niektórzy z nas ten sam komunikat mogą odebrać w zupełnie inny sposób. Pracodawcy poznają także korzyści płynące z zatrudniania osób atypowych oraz nowoczesne metody zarządzania zespołem. To wyjątkowa okazja do posłuchania specjalistki, która podzieli się wiedzą przydatną do świadomego wspierania swoich pracowników.

Szkolenie odbędzie się 19 września o 10:00 i 13:00.

Obowiązują zapisy mailowe: neuroroznorodnosc@gmail.com. Liczba miejsc jest ograniczona, a termin wysyłania zgłoszeń mija 18 września o godzinie 13:00.

Umiejętność używania języka włączającego jest obecnie niezwykle pożądana, a co najważniejsze – z łatwością można się jej nauczyć. Podczas szkolenia, które poprowadzi Kamila Kalińczak – prezenterka radiowa i telewizyjna oraz autorka instagramowego kanału dotyczącego poprawności językowej – będzie można dowiedzieć się, jak korzystać z języka inkluzywnego oraz w jaki sposób kreuje on rzeczywistość. Szkolenie odbędzie się 12 września o 10:00.

Obowiązują zapisy mailowe: neuroroznorodnosc@gmail.com. Liczba miejsc jest ograniczona, a termin wysyłania zgłoszeń mija 11 września o godzinie 13:00.

Dodaj komentarz