Goldeny zagrają dla Orkiestry

Na zdjęciu Golden Retriever wykonujący sztuczki w towarzystwie wolontariuszki WOŚP

W najbliższą niedzielę już po raz 29. zagra Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. W tym roku zebrane pieniądze umożliwią zakup sprzętu do diagnostyki i leczenia dzieci ze schorzeniami uszu, nosa, gardła i krtani. Pieniądze zbierać będą wolontariusze w całym kraju, a w Poznaniu do akcji włącza się też psy.
Golden Retrievery już od 12 lat wspierają Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Czworonogi będzie można spotkać także i w tym roku na ulicach stolicy Wielkopolski. Znajdą się tam wraz z wolontariuszami. Jak to wszystko się zaczęło?
„W sposób bardzo spontaniczny. Przygoda miała swój początek ponad dekadę temu na spacerze na poznańskiej Cytadeli. Chodziłem tam z moim psem – Golden Retrieverem i pewnego dnia spotkałem na tych terenach innych miłośników tej rasy. Wówczas dowiedziałem się, że psy te już od kilku lat biorą udział w akcjach na rzecz WOŚP w innych miastach Polski… Pomyślałem wtedy, by zaangażować też Poznań” – relacjonował na antenie WTK Szymon Kapela z Golden Retriever WOŚP w Poznaniu.
Te oddane psy przyciągają rodziny z dziećmi, a puszka darów na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy jest coraz cięższa.
W tym roku akcja została rozłożona na dwa dni. Wolontariusze z psami zaczną działać już w sobotę, w Galerii King Cross Marcelin. Natomiast w niedzielę będą przechadzać się z pupilami na zewnątrz – spotkamy ich przy Zamku, Placu Wolności, Starym Rynku czy w rejonach ulicy Św. Marcin.
Zazwyczaj akcja przyciąga rodziców ze swoimi pociechami. Dzieci mogą podejść i pogłaskać czworonoga, poczęstować go smakołykiem. Pies się odwdzięcza, czasami podaje łapę czy wykonuje rozmaite sztuczki.
Akcja cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem, ponieważ nie każdy może mieć swojego psa w domu. W tym roku kontakt zapewne będzie nieco ograniczony przez wzgląd na pandemię i konieczność zachowania ogólnych wymogów bezpieczeństwa.
Wolontariusze zostaną zaopatrzeni w maseczki, płyny dezynfekcyjne i rękawiczki, stworzą małe grupy, zachęcając do tego samego zgromadzonych ludzi. Warto jednak przyjść i wesprzeć Orkiestrę, a przy tym świetnie się bawić.
Informacje, gdzie i kiedy będzie można spotkać psy z wolontariuszami:
SOBOTA, 30.01.2021:
12:00 – 18:00 King Cross Marcelin
NIEDZIELA, 31.01.2021:
11:00 – 13:00 Plac Wolności i Stary Rynek
13:00 – 18:00 Św. Marcin przy CK ZAMEK
13:00 – 18:00 King Cross Marcelin
13:00 – 18:00 Plac Wolności
Sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018 – 2030.
Logo Narodowego Instytutu Wolności

Dodaj komentarz