Przejdź do treści

Komu w drogę, temu w rejs…

Znów można udać się w pełen wrażeń rejs po Warcie. Ruszyły właśnie kursy tramwaju wodnego, który zabiera chętnych w podróż po trzeciej pod względem długości rzece Polski.

Jaki jest Poznań i jego okolice z perspektywy rzeki można przekonać się już teraz, wybierając jeden z dostępnych kursów. Nowy sezon letni został oficjalnie otwarty w miniony weekend, 20 maja.

Jak można przeczytać na portalu www.poznan.pl, rejsy przewidziane zostały na dwóch trasach, wyłącznie w weekendy.

Pierwsza, w kierunku północnym: od przystanku umiejscowionego na wysokości Katedry – ul. Panny Marii do mostu kolejowego w Koziegłowach. Powrót do przystanku przy ul. Panny Marii (Katedra). W soboty statek wyrusza o godz.11:00 oraz17:00, w niedziele natomiast o godz.14:00.Druga trasa, w kierunku południowym prowadzić będzie: od przystanku zlokalizowanego na wysokości Katedry – ul. Panny Marii przez przystanek przy ul. Ewangelickiej (Chwaliszewo) aż do wysokości mostu kolejowego na Starołęce. Powrót do przystanku przy ul. Panny Marii (Katedra). W soboty statek rozpoczyna rejs o godz. 14:00, a w niedziele o godz. 11:00 i 17:00

Bilety należy nabyć u załogi. Koszt rejsu na całej trasie, który trwa ok. 1,5 godziny, wynosić będzie 20 zł za osobę (dzieci do 3. roku życia pod opieką opiekuna będą mogły korzystać z usługi bezpłatnie). Operator tramwaju wodnego zapewnia możliwość transportu4 rowerów, 2 wózków dziecięcych oraz 4 wózków inwalidzkich jednocześnie. Całkowita liczba pasażerów, jaką może pomieścić statek, wynosi 38 osób.

Ostatnie rejsy w tym sezonie mają odbyć się 27 sierpnia.

Podróż tramwajem wodnym to możliwość spojrzenia na dobrze znane miejsca z innej perspektywy. Widoki na pewno wywołają w turystach niemałe emocje, a więcej powróci na wykonanych tego dnia fotografiach przyrody i miasta, starannie wykonanych zza burty statku.

Warto tutaj również wspomnieć o wspólnej inwestycji Gminy Czerwonak oraz Miasta Poznań. Mam na myśli specjalną kładkę, która połączy dwa brzegi Warty – na wysokości Owińsk i stolicy Wielkopolski. Stanie się ona łącznikiem Puszczy Zielonki oraz jej pobliskich atrakcji na terenie podpoznańskiej gminy.

Zakończenie budowy opisywanego przedsięwzięcia ma nastąpić już w najbliższe wakacje. Sprawi to, że podróż tramwajem wodnym może dodatkowo zyskać na swojej atrakcyjności. Czekamy z niecierpliwością!

Ahoj przygodo! Komu w drogę, tego dalej poniesie nurt rzeki…

Dodaj komentarz