Ferie zimowe z powiatem poznańskim

Grafika zawierająca okładki trzech nowych publikacji powiatu poznańskiego przygotowanych na ferie zimowe w 2021 r.

W tym roku ferie zimowe dla dzieci i młodzieży są nietypowe z dwóch powodów.

Pierwszym z nich jest ich termin. W bieżącym roku mają one w kalendarzu miejsce zaraz po okresie świąteczno-noworocznym. Drugim z nich są nałożone na nas przez rząd liczne obostrzenia, wynikające z panującej w Polsce i na świecie pandemii koronawirusa. Jak owocnie spędzić najbliższe dni?

Dla osób nie lubiących wychodzić z domu polecamy gry planszowe i puzzle. Najmłodsi mogą rozwiązywać łamigłówki i bawić się kolorowankami Trampka i Tenisówki. Dla miłośników pieszych i rowerowych wypadów powiat opracował trzy nowe publikacje. Są to „Przewodnik niedzielnego rowerzysty”, „Przewodnik niedzielnego pogromcy duchów” i „Przewodnik niedzielnego tropiciela”. Broszury zawierają kolejno piętnaście tras rowerowych dla rodzin z dziećmi, siedemnaście legend, które są znakomitym pretekstem do opuszczenia domu i spojrzenia na okolicę z nieco innej perspektywy i piętnaście  ścieżek o charakterze poznawczym, które warto odkryć o każdej porze roku.

Dla osób, które lubią zwiedzać swoją małą ojczyznę przygotowano zabawę o nazwie „Śladami Podróżników dookoła Poznania”. Jest to projekt zachęcający do zwiedzenia wybranych miejsc w powiecie poznańskim, które w przeszłości związane były z wybitnymi podróżnikami: Władysławem Zamoyskim, Edwardem Raczyńskim, Arkadym Fiedlerem i Marianem Żelazkiem.

Wszystkie propozycje powiatu poznańskiego na ferie zimowe zebrano tutaj.

Opracowano na podstawie artykułu, który dostępny jest tutaj.

Sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018 – 2030.

Logo Narodowego Instytutu Wolności

Dodaj komentarz