Projekt Pociąg do sztuki

Społeczne Stowarzyszenie Edukacyjno – Teatralne „Stacja Szamocin” realizuje projekt zatytułowany „Pociąg do sztuki”, który został dofinansowany ze środków budżetowych Samorządu Województwa Wielkopolskiego.

Działania odbywające się w ramach projektu mają na celu aktywizację mieszkańców Szamocina do uczestnictwa w wydarzeniach artystycznych i w kulturze lokalnej. Realizowane przez Stowarzyszenie warsztaty interdyscyplinarne i prezentacje spektakli lalkowych są formami edukacji adresowanymi do dzieci i młodzieży. Prezentowane w Szamocinie wystawy oraz projekcje tematyczne, związane z historią i tradycją miasta to oferta kulturalna wszystkich mieszkańców.

W zeszłym roku Stowarzyszeniu udało się „na żywo” zrealizować w czasie wakacji warsztaty interdyscyplinarne Akademii Młodych (sekcje: teatralna, kuglarsko – cyrkowa i plastyczna oraz fotograficzna) oraz część przedstawień. Ze względu na panującą w Polsce i na świecie  pandemię koronawirusa i zakaz publicznych spotkań reszta działań została przeniesiona do internetu.

Przez następne 2 lata realizacji projektu część tematów będzie się powtarzać, po to by zainteresować jak najszersze grono odbiorców. Pojawią się nowe także nowe formy edukacyjne takie jak na przykład lekcje historyczno – literackie w szkołach, warsztaty tańca butoh i widowiska plenerowe.

Zrealizowane inicjatywy można obejrzeć na stronie www.stacjaszamocin.pl.

Więcej informacji można znaleźć tutaj.

Sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018 – 2030.

Logo Narodowego Instytutu Wolności

Dodaj komentarz