Przejdź do treści

Festiwal Teatrów Ulicznych OFF

Plakat promujący festiwal teatrów ulicznych off

W lipcu bieżącego roku poznański Teatr Ósmego Dnia zaprasza wszystkich na wydarzenia, które odbędą się w ramach Festiwalu Teatrów Ulicznych OFF.

Hasło „Bestia spada na ziemię” to motyw przewodni tegorocznej edycji przedsięwzięcia.

Harmonogram wydarzeń:

  • 3 lipca 2024 r. o godzinie 19.30 na Placu Wolności w Poznaniu odbędzie się przedstawienie zatytułowane  „Pod gruszą”. Jest to  historia dwóch osób, które próbują uciec od otaczającej rzeczywistości w świat wyobrażeń. Bohaterzy spektaklu biorą permanentny urlop od realności i codzienności.
  • 3 lipca 2024 r. o godzinie 21.00 na poznańskim Placu Wolności zostanie wystawione przedstawienie zatytułowane „ARCADIA”. Tematem wokół którego oscylują treści spektaklu jest lament po śmierci bohatera. W trakcie przedstawienia można będzie zobaczyć jego dobre i złe uczynki. Spektakl prezentuje życie współczesnego Everymana, które widzom ukaże się jako rytuał przemijania.
  • 4 lipca 2024 r. o godzinie 00 na Dziedzińcu Urzędu Miasta Poznania  zostanie wystawiony spektakl zatytułowany „TEKKK-Ło spada na Ziemię”. Przedstawienie to opowieść o władzy, miłości i przemianach. Akcja toczy się w roku 2076 na planecie Ziemia, na której żyją tylko dwa plemiona: wyznawcy totalitarnego władcy i zwolennicy ostatniej szamanki.
  • 4 lipca 2024 roku o godzinie 22.00 na Placu Kolegiackim w Poznaniu zostanie wystawiony spektakl zatytułowany „Stracony sen”. Przedstawienie dedykowane jest wszystkim głodomorom świata i nie potrzebnym ludziom, będącym balastem dla zdrowego społeczeństwa. W trakcie spektaklu przywołane zostaną postacie i sytuacje z utworów literackich i zapisków stworzonych przez Franza Kafkę.
  • 5 lipca 2024 roku o godzinie 21.00 na poznańskim Placu Wolności odbędzie się spektakl zatytułowany „W nicość”. Przedstawienie odpowiada na ważne dla kondycji współczesnego świata pytania: Czy współczesny człowiek żyje w jednym świecie, a może już od dawna w kilku? Jeśli światy, w których egzystuje człowiek się przenikają, to co współcześni ludzie wnoszą w nie od siebie? Czy nadszedł czas by przeprowadzić rewolucję i wywrócić świat współczesnej ludzkości do góry nogami?
  • 5 lipca 2024 r. o godzinie 22.00 na Placu Wolności w Poznaniu zostanie wystawiony spektakl zatytułowany „Arka”. Tytułowa Arka to symbol, który uświadamia ludziom, że żyją oni w epoce uciekinierów, tułaczy i koczowników tęskniących za utraconym domem. Dla bohaterów przedstawienia wielki uskrzydlony statek jest na przemian domem, w którym ożywają wspomnienia i świątynią, w której każdy rozmawia z Bogiem, w którego wierzy.

Karnet na wszystkie wydarzenia można nabyć w cenie 10 zł w Centrum Informacji Kulturalnej przy ulicy Ratajczaka 44 w Poznaniu lub online w serwisie  bilety24.pl – link tutaj.

Dodaj komentarz