Przejdź do treści

Trzecia edycja Treningu bez Barier

Plakat promujący trzecią edycję wydarzenia zatytułowanego trening bez barier

W piątek, dnia 12 lipca 2024 r. w godzinach od 17:00 do 20:00 w Klubie Na Fali przy ulicy Piastowskiej 40 w Poznaniu odbędzie się trzecia edycja integracyjnego wydarzenia zatytułowanego „Trening bez barier”.

Harmonogram wydarzenia:

  • w godzinach od 17.00 do 17.50 czynna będzie “Strefa doświadczania: przyjdź, zobacz, doświadcz”. W ramach tej strefy każdy będzie mógł spojrzeć na świat z różnych perspektyw. Uczestnicy będą mogli przenieść się na kilka chwil w ciało 80 letniego człowieka, dzięki możliwości założenia kombinezonu starości. Osoby biorące udział w spotkaniu będą mogły również usiąść na wózku inwalidzkim i pokonać tor przeszkód. Uczestnicy będą mogli również sprawdzić jak poradzą sobie z codziennymi czynnościami bez najważniejszych zmysłów – wzroku i słuchu. Stanowiska dostępne w strefie doświadczania prowadzić będą trenerzy i wolontariusze Stowarzyszenia CREO.
  • w godzinach od 18:00 do 18.40 Integracyjny trening piłki nożnej. Główną ideę przyświecającą organizacji meczu jest to, że dzieci z niepełnosprawnościami nie marzą rehabilitacji czy też kolejnej wizycie u lekarza. Dzieci te mają marzenia takie jak dzieci w pełni sprawne. Dzieci z niepełnosprawnością chcą być jak Lewandowski,rozegrać dobry mecz, zdobyć  medal i osiągnąć sukces!! Z tego powodu Fundacja Laboratorium Marzeń traktuje realizację marzeń jako niezwykle istotny składnik terapii. Pokazowy integracyjny trening piłkarski wykonają trenerzy i zawodnicy Akademii Piłkarskiej „Pełnosprytni”.
  • w godzinach od 18:50 do 19.20 Integracyjny trening Tańca na Wózku. Pokaz wykona Gang Marleny, czyli grupa taneczna Fundacji Aktywnej Rehabilitacji Wielkopolska! Po prezentacji tancerze zaproszą wszystkich do wspólnej zabawy! Integracyjny trening tańca na wózkach odbędzie się pod czujnym okiem trenerów Fundacji Aktywnej Rehabilitacji.
  • w godzinach od 19:30 do 20.00 Podstawowy Migowy. W trakcie zajęć będzie można poznać podstawowe zwroty w Polskim Języku Migowym. Warsztaty poprowadzi trener Stowarzyszenia CREO.

Wydarzenie organizuje Stowarzyszenie Centrum Rozwoju Edukacji Obywatelskiej CREO przy wsparciu: Fundacji Aktywnej Rehabilitacji, Fundacji Laboratorium Marzeń, Klubu Na Fali, Poznańskiego Centrum Wolontariatu oraz Miasta Poznania.

Uwaga!  Klub Na Fali, tak jak wspomniałem mieści się przy ulicy Piastowskiej 40 w Poznaniu. Są  to okolice poznańskiej Akademii Wychowania Fizycznego i mostu Królowej Jadwigi.

Uwaga! Klub na Fali to miejsce przyjazne dla wózkowiczów. W klubie dostępna jest toaleta dostosowana do potrzeb osób z niepełnosprawnością. Podczas wydarzenia  będzie możliwość skorzystania z komfortki!

Wzięcie udziału w wydarzeniu jest bezpłatne.

Projekt, w ramach którego odbędzie się wydarzenie został dofinansowany ze środków budżetowych Miasta Poznania.

Dodaj komentarz