Przejdź do treści

Jakie zwierzęta zamieszkiwały poznański gród?

grafika promująca cykl spotkań małe psoty w bramie poznania

 W środę, 14 czerwca 2023 r. o godzinie 10:00 w Bramie Poznania przy ulicy Gdańskiej 2 w Poznaniu rozpocznie się wydarzenie adresowane do dzieci w wieku od 12 do 24 miesięcy zatytułowane “Jakie zwierzęta zamieszkiwały poznański gród?”

Udział w spotkaniu pozwoli dzieciom rozwijać się i rozbudzać ciekawość na temat otaczającego je świata. Rodzicom umożliwi nabycie umiejętności przygotowywania zabaw sensorycznych, pobudzających dzieci do eksplorowania otoczenia. Dzieci poznają w trakcie zajęć odpowiedź na pytanie:  W jaki sposób zwierzęta pomagały mieszkańcom dawnego Miasta Poznania? Organizatorzy w trakcie wydarzenia zapraszają uczestników do wyostrzenia zmysłów i odkrycia niezwykłego świata zwierząt sprzed tysiąca lat.

 Bilety na wydarzenie trafią do sprzedaży w dniu 23 maja 2023 r.

Wydarzenie odbędzie się w ramach serii zajęć dla rodzin z dziećmi zatytułowanego Małe Psoty. Na najbliższe spotkanie z tego cyklu pod tytułem “ W słowiańskiej kuchni”, które odbędzie się w środę, 17 maja 2023 r. nie ma już wejściówek. Przypomnijmy, że uczestnicy spotkania poznają odpowiedź na pytanie: “Jakie zapachy i dźwięki kryły się w słowiańskiej kuchni?”. Uczestnicy odkryją to, w czym dania serwowane przez dawnych Słowian  były podobne do naszych, a czym się różniły? Pracownicy Bramy Poznania zapraszają w środę Poznanianki i Poznaniaków do kuchennych eksperymentów! Uczestnicy zajęć będą lepić, mieszać, poznawać dźwięki i zapachy.

Pozwolę sobie ze strony Urzędu Miasta Poznania przedrukować agendę cyklu wydarzeń zatytułowanego “Małe Psoty”: 

Jakie dźwięki, kolory, zapachy, faktury i kształty skrywają się na Ostrowie Tumskim? Brama Poznania zaprasza wszystkich małych psotników z rodzicami na wyjątkowe zajęcia, w trakcie których, poprzez zabawę, będą wspólnie odkrywać zakamarki naszej poznańskiej wyspy, rozwijając wszystkie zmysły. Każde zajęcia pomogą wspierać rozwój dzieci i rozbudzać ich naturalną ciekawość. Dla rodziców zajęcia będą stanowić bazę pomysłów na zabawę sensoryczną z dziećmi.

Informacje praktyczne

Odbiorcy: rodziny z dziećmi w wieku 12-24 miesiące; w zajęciach aktywnie uczestniczą również dorośli opiekunowie 

Terminy: wybrane środy od marca do października 2023 r. o godz. 10:00; 

Harmonogram cyklu można znaleźć tutaj

Czas trwania: ok. 45 min.

Koszt: 15 zł / dziecko; opiekunowie uczestniczą bezpłatnie; bilety dostępne na stronie internetowej www.bilety.pcd.poznan.pl  oraz w kasie Bramy Poznania.

Szczegółowe informacje o zajęciach pod numerem telefonu 61 647 7625 lub 61 647 7634.”

Dodaj komentarz