Przejdź do treści

Trzy pokazy w ramach Kina Bez Barier

logo akcji kino bez barier

W tym tygodniu, w ramach Kina Bez Barier odbędą się wyjątkowo aż trzy pokazy filmów adresowane do widzów z niepełnosprawnościami. 

We wtorek, 16 maja o godzinie 11.00 i 18 maja w czwartek o godzinie 18:00 odbędą się projekcje włosko-francuskiego  filmu „Bezmiar” w reżyserii Emanuele Crialesego. Natomiast w środę, 17 maja o  godzinie 9.00  w ramach KINA BEZ BARIER DLA DZIECI wyświetlony zostanie obraz „Wiki i jej Sekret”  w reżyserii Denisa Imberta. Po projekcji młodzi widzowie będą mogli spotkać się z przedstawicielami Fundacji na rzecz Osób Niewidomych Labrador-Pies Przewodnik oraz z psem Denverem. Film zostanie zaprezentowany dzieciom z polskim dubbingiem, audiodeskrypcją i tłumaczeniem na Polski Język Migowy. Spotkanie, które odbędzie się po pokazie będzie tłumaczone na Polski Język Migowy.

Film „Bezmiar” Emanuele Crialesego to wyjątkowo osobista filmowa eksploracja głębi ludzkiego świata z olśniewającą rolą Penélope Cruz. Akcja filmu dzieje się w stolicy Włoch – Rzymie w latach siedemdziesiątych. Do nowego mieszkania przeprowadziła się właśnie rodzina Borghetti. Z nowego lokum rozpościera się  widok na zachwycającą panoramę. Pozornie sielankowe i szczęśliwe życie Clary i jej małżonka podszyte jest powszednimi smutkami, troskami, oraz  poczuciem wyobcowania i samotności. Małżeństwu nie brakuje pieniędzy, ale nie są już zakochani w sobie. A mimo to nie potrafią się rozstać. Pełna młodzieńczej energii i figlarności główna bohaterka nie pasuje do świata zarozumiałych osób dorosłych, nudzi się w ich towarzystwie. Każde śniadanie zamienia w muzyczne show, a w czasie rodzinnych uroczystości woli spędzać czas z dziećmi bawiąc się pod stołem.
Najstarsza córka głównych bohaterów filmu –  Adriana w pewnym momencie zaczyna dostrzegać opresyjność ojca, jego liczne zdrady oraz samotność, która ogarnia Clarę. Dzieciom brakuje uwagi i troski ze storny ojca a Clarze miłości i zrozumienia męża. Napięcie w relacjach rodzinnych sięga zenitu i prowadzi do apgogeum, gdy Adriana, korzystając z tego, że nikt w sąsiedztwie jej nie zna, zaczyna udawać przed innymi dziećmi, że jest chłopakiem. 

Bilety na filmy kosztują 5 zł.  

Linki do stron, na których można zakupić bilety są dostępne na stronie organizatora:

https://kinopalacowe.pl/podstrony/8487-kino-bez-barier/ Rezerwacje przyjmowane są również przez kasy poznańskiego  Centrum Kultury Zamek pod numerem telefonu +48 61 64 65 260

Kasy są czynne przez siedem dni w tygodniu w godzinach od 10:00 do 21:00.

Na wszelkie pytania związane z projektem Kino Bez Barier odpowiada Joanna Stankiewicz za pomocą adresu poczty elektronicznej  j.stankiewicz@ckzamek.pl.  Można również  napisać SMS’a, wysłać wideo wiadomość w PJM lub zadzwonić do Jakuba Walczyka na który dostępny jest pod numerem telefonu 607 609 320

Przedsięwzięcie stanowi część projektu „Kultura bez barier” realizowanego dzięki wsparciu  Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

Projekt prowadzony j realizowany jest przez Dział Programów Społecznych Centrum Kultury ZAMEK. Liderami  projektu są Joanna Stankiewicz i Jakub Walczyk.

Przypominamy, że Kino bez barier to przedsięwzięcie realizowane przez poznańskie Centrum Kultury Zamek przy wsparciu ze strony Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Prezentujemy harmonogram projekcji filmów w miesiącu maju 2023 r.

Od 13 października 2021 r. w Sali 2 Kina Pałacowego znajdującego się w poznańskim Centrum Kultury Zamek, w każdy wtorek o 11.00 i czwartek o 18.00, odbywają się  dostępne pokazy filmowe. Przedsięwzięcie zainaugurował pokaz filmu pod tytułem „Johnny” w reżyserii Daniela Jaroszka, który otrzymał Nagrodę Publiczności na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Filmom pokazywanym w ramach Kina bez barier towarzyszą audiodeskrypcja i napisy w języku polskim, a czwartkowe seanse tłumaczone są dodatkowo na Polski Język Migowy. Każdego miesiąca, w ostatni czwartek, po pokazie odbywają się Filmowe Spotkania bez Barier. Są one okazją do rozmowy o obejrzanych filmach oraz poruszanych w nich tematach i emocjach. Spotkania te są również tłumaczone na Polski Język Migowy.

 

Dodaj komentarz