Przejdź do treści

Niebieski Poranek w Bramie Poznania

W sobotę, 25 marca 2023 r. w godzinach od 9:00 do 11:00 Brama Poznania zaprasza wszystkie osoby z ASD do odwiedzenia swojej ekspozycji w ramach wydarzenia “Niebieski Poranek”.

Przedsięwzięcie jest organizowane ze względu na przypadający dnia 2 kwietnia 2023 r. Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Instytucja zostanie otwarta wcześniej niż o standardowej godzinie, a jej ekspozycja będzie przygotowana tak, aby była bardziej przyjazna dla osób w spektrum autyzmu. Poranek w sobotę, 25 marca adresowany jest tylko dla tych osób, dlatego ruch turystyczny będzie znacznie mniejszy. Pracownicy Bramy Poznania ograniczą dostępne bodźce sensoryczne.  Hol główny instytucji  jak i sale ekspozycyjne  zostaną  wyciszone i rozjaśnione, a duże ekrany wyłączone. Zaaranżowane będą również specjalne miejsca wyciszenia, a dla dzieci powstaną stanowiska animacyjne. Podczas wizyty w Bramie Poznania będzie można skorzystać ze słuchawek wyciszających dla dorosłych lub dla dzieci.

Udział w wydarzeniu jest nieodpłatny, możliwy po wcześniejszym zgłoszeniu.

Zapisy są przyjmowane za pośrednictwem adresu  e-mail: lucyna.kaczmarkiewicz@pcd.poznan.pl.

Wysłanie zgłoszenia jest równoznaczne z akceptacją regulaminu “Niebieskiego Poranku”. Udział w wydarzeniu jest możliwy tylko i wyłącznie po otrzymaniu potwierdzenia od organizatora.

Uwaga!!! W dniu 1 kwietnia 2023 r. w godzinach od 9:00 do 11:00 na “Niebieski Poranek” zaprasza Centrum Szyfrów “Enigma”. Będzie to wydarzenie organizowane w analogicznej formule. Szczegóły postaramy się podać wkrótce!!!

Dodaj komentarz