Przejdź do treści

Światy nierzeczywiste, światy ukryte…

Zdjęcie, obraz Miry Smerek-Bieleckiej

Od dziś, to jest od dnia 4 listopada 2021 r. w V.A. Gallery Poland na poznańskim Wysogotowie można oglądać wystawę obrazów Miry Smerek-Bieleckiej, zatytułowaną  „Światy nierzeczywiste, światy ukryte…”.

Na ekspozycji prezentowane są 32 obrazy. Dzieła te pełne  są niedopowiedzeń, metafor, iluzji i symboli. Pierwsza grupa obrazów, które można oglądać na wystawie to kompozycje figuratywne z kobietami w roli głównej. Artystka stara się w nich pokazać świat oczyma przedstawicielek płci pięknej, próbując jednocześnie go zrozumieć. Druga grupa dzieł sztuki, to prace z cyklu “Walizki” z zamkniętymi w nich opowieściami. Trzeci zespół obrazów związany jest z podróżami autorki.

Mirosława Smerek-Bielecka to jedna z czołowych przedstawicielek polskiej sztuki współczesnej. Wybitna malarka była wielokrotnie wyróżniana i nagradzana. Artystka na co dzień mieszka i tworzy w Olsztynie.

Mimo, że w galerii nie ma podjazdów dla wózkowiczów to zawsze mogą oni liczyć na pomoc i życzliwość pracowników placówki.

Sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018 – 2030.
Logo Narodowego Instytutu Wolności

Dodaj komentarz