Przejdź do treści

Szekspirowski „Hamlet” w interpretacji Teatro La Plaza z Peru

Plakat informujący o spektaklu będącym interpretacją szekspirowskiego hamleta w interpretacji teatro la plaza z peru który zostanie wystawiony w poznańskim centrum kultury zamek

W środę, dnia 12 czerwca 2024 roku, o godzinie 19:00 Teatro La Plaza z Peru wystawi w poznańskim Centrum Kultury Zamek własną interpretację szekspirowskiego „Hamleta”.

Reżyserka i dramaturżka, Chela De Ferrari stworzyła przedstawienie będące swobodną interpretacją „Hamleta” Williama Szekspira. W tworzeniu spektaklu pomogła jej grupa aktorek i aktorów z zespołem Downa. Scenariusz został napisany w sposób, dzięki któremu oryginalny tekst Szekspira wchodzi w interakcje z osobistymi treściami twórców, którzy dzięki temu opowiadają własną historię. Słynne szekspirowskie pytanie „Być albo nie być?” dzięki temu nabrało nowego znaczenia.

Spektakl poznańskiej publiczności zostanie zaprezentowany w języku hiszpańskim z tłumaczeniem na język polski w postaci napisów.

Miejsce wystawienia sztuki jest dostępne architektonicznie dla osób o alternatywnej motoryce! Osoby te mają pierwszeństwo wstępu na salę i zarezerwowane miejsca w pierwszym rzędzie na widowni.

Bilety można nabyć tutaj.

Dodaj komentarz