Przejdź do treści

Wigilia ze Smoleniem

Plakat promujący wigilię ze smoleniem

Jutro, to jest s sobotę, 17 grudnia 2022 r. w godzinach od 12:00 do 15:00 na Skwerze Bohdana Smolenia u zbiegu ulic Rybaki i Strzałowej odbędzie się wydarzenie zatytułowane „Wigilia ze Smoleniem”.

Na spotkanie zapraszają Stowarzyszenie Zostań Gwiazdą Kabaretu, Miasto Poznań i Fundacja Agencji Rozwoju Przemysłu. Tegoroczna „Wigilia ze Smoleniem” będzie drugą edycją tego wydarzenia. Spotkanie zostanie poprzedzone mszą świętą za duszę Bohdana Smolenia, która rozpocznie się tego samego dnia o godzinie 11:00 w Kościele Bożego Ciała. Punktualnie o godzinie 12:00 życzeniami na Święta i Nowy Rok rozpocznie się Wigilia. Jej uczestnicy podzielą się opłatkiem. Główną atrakcją eventu będzie tradycyjne kabaretowe ubieranie Bohdana Smolenia w czapkę i szalik.

Dla  osób potrzebujących wydawane będą świąteczne dania przygotowane przez Caritas Poznań , Siostry Elżbietanki, restauracje: Amici Miei, Pierożek i kompocik.

Młodzież z Zespołu Szkół Przemysłu Spożywczego imienia Śniadeckich w Poznaniu przygotowała bigos, chleb i herbatę. Green Parking poda gorącą i smakowitą grochówkę z wojskowego kotła. SPAR Swarzędz dostarczy owoce i karmę dla zwierząt domowych.

Kolędy śpiewać będą:

  • Ignis Cantores,
  • Gospel JOY,
  • Chór Dziewczęcy Poznańskiej Szkoły Chóralnej im. Jerzego Kurczewskiego,
  • Poznański chór Kameralny Towarzystwa Muzycznego im. Henryka Wieniawskiego,
  • Policealne Studium Piosenkarskie im. Czesława Niemena z Zespołu Szkół Muzycznych w Poznaniu,
  • Zespół wokalno-muzyczny „Blue sonic” przy Komendzie Wojewódzkiej Policji w Poznaniu,
  • uczniowie szkoły muzycznej Performance MUSIC Studio w Poznaniu.

Tegoroczną „Wigilię ze Smoleniem” poprowadzi Krzysztof Deszczyński.

Dodaj komentarz