Przejdź do treści

XI edycja Zlotu Talentów

W 2023 roku odbędzie się kolejna edycja Powiatowego Przeglądu Twórczości Artystycznej Osób Niepełnosprawnych zatytułowanego „Zlot Talentów”.

Przedsięwzięcie ma umożliwić osobom z różnymi niepełnosprawnościami zaprezentowanie swoich dokonań artystycznych. W środowisku ludzi o ograniczonej sprawności nie brakuje ludzi utalentowanych. Osoby te biorąc udział w konkursie będą mogły pokazać, że nie są w niczym gorsze od ludzi o pełnej sprawności. Zlot  aktywizuje osoby z niepełnosprawnościami – często są to ludzie bardzo utalentowani, którzy wcześniej nie byli zainteresowani możliwością prezentacji swych dzieł. Dzięki wydarzeniu następuje również coraz większa integracja środowiska niepełnosprawnych twórców.

Finał przeglądu artystycznego twórczości osób niepełnosprawnych zaplanowano na 28 września. Gala odbędzie się w hali widowiskowo-sportowej w Mosinie. Podczas spotkania twórcy zaprezentują swoje uzdolnienia w różnych dziedzinach sztuki plastycznej, fotograficznej, filmowej, muzycznej i teatralnej. Na laureatów czekają nagrody rzeczowe.

Spośród  wszystkich uczestników konkursu wyłoniony zostanie „Talent Roku 2023”, który zostanie nagrodzony indywidualnym wyróżnieniem.

Organizatorem przedsięwzięcia jest Fundacja Polskich Kawalerów Maltańskich „Pomoc Maltańska”. Projekt finansowany jest ze środków budżetowych Powiatu Poznańskiego.

Regulaminy i karty zgłoszeniowe dostępne są tutaj.

Dodaj komentarz