Przejdź do treści

Makijaż i fryzura – najważniejsze elementy sylwestrowego wyglądu

Na zdjęciu cztery kobiety w sylwestrowych kreacjach i fryzurach

W Sylwestra każda z nas chce być gwiazdą, olśniewać urodą i robić wrażenie – niezależnie od stopnia sprawności fizycznej.

Kobiety z niepełnosprawnościami mają przecież dokładnie te same potrzeby, co ich pełnosprawne koleżanki.

W związku z tym panie przywiązują ogromną wagę nie tylko do sukienki i dodatków, ale także do fryzury i makijażu. A może przede wszystkim do nich?

Jaka fryzura na Sylwestra?

Nie ulega wątpliwości, że fryzura nie tylko musi być efektowna i zwracać uwagę, ale przy tym powinna być też i wytrzymała, by nie zniszczyła się podczas wieczornego szaleństwa.

Na szczęście są na to pewne sposoby. W celu utrwalenia fryzury należy pamiętać, by była porządnie upięta i spryskana lakierem do włosów, a wcześniej umocniona pianką usztywniającą.

Nie należy jednak przesadzać z ilością kosmetyku. Żadna ze zwracających uwagę na swój wygląd tego wieczoru pań, nie chce mieć przecież w Sylwestra sklejonej czupryny na głowie. Włosy mają sprawiać wrażenie puszystych i delikatnych, naturalnych.

W ruch pójdzie lokówka, a może prostownica czy karbownica? Koki, loki, kucyki czy dodające uroku rozpuszczone włosy? Te wątpliwości mają miliony kobiet w ten niepowtarzalny wieczór. Do tego kolejne pytania – brokat, kwiaty, spinki czy inne dodatki? Pod znakiem zapytania nie występuje tylko jedno: że fryzura musi pasować do kreacji i do kształtu twarzy.

Oczywiście najmniejszą zagwozdkę mają kobiety o owalnej twarzy, ponieważ pasują do niej niemal wszystkie fryzury. Pozostałe panie powinny się upewnić, czy ich wyśniona fryzura będzie dobrze wyglądać – najlepiej spytać o to swoją fryzjerkę.

W Sylwestra panie bardzo często eksperymentują, żeby w tę noc wyglądać jak milion dolarów. Nowa fryzura, kolor włosów czy różnego rodzaju dopięcia to nie odkrycie w Sylwestrową noc.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze sylwestrowego makijażu?

Jeśli chodzi o makijaż to należy zwrócić szczególną uwagę, by pasował do wybranej przez nas kreacji. Panie powinny wybierać kolory, w których nie tylko dobrze się czują, ale także w których dobrze się prezentują.

Kobiety, które nie gustują w ciemnych tonacjach nie powinny ich używać do makijażu, ponieważ z takim cieniem do powiek będą się czuły po prostu niekomfortowo. Zwróćmy uwagę także na kolor oczu i karnację.

Sylwester to nie tylko szaleństwo na parkiecie, ale także w stroju i makijażu, więc do dzieła! W tę noc śmiało do makijażu można wykorzystać brokat, odcienie złota czy srebra. Wykonując makijaż musimy także pamiętać o kształcie twarzy. Przecież za pomocą cieni do powiek, tuszu do rzęs, podkładu i różu można zdziałać cuda – ukryć pewne mankamenty czy uwydatnić walory.

Chociaż wygląd jak najbardziej liczy się tej nocy, bo dodaje kobietom pewności siebie i sprawia, że czują się wyjątkowo, nie zapominajmy, że najważniejszy jest dobry humor, doborowe towarzystwo i oczywiście… szampańska zabawa! Tego wszystkiego życzymy Wam w dużych ilościach…

Dodaj komentarz