Przejdź do treści

Pokaż serce na dłoni

„Pokaż serce na dłoni” to nowa akcja zainicjowana przez Fundację Panda Team im. Michałka Tarachowicza z Poznania.

Finał przedsięwzięcia ma odbyć się dzisiaj, tj. w czwartek, 16 marca. Czasami wystarczy symboliczny gest, by okazać swoje wsparcie.

Fundacja Panda Team im. Michałka Tarachowicza otacza opieką rodziny, w których żyją osoby z chorobą nowotworową. Wspiera osieroconych rodziców oraz dzieci, które straciły brata lub siostrę.

Pomysł miał swe źródło w skojarzeniach, jakie nasunął logotyp fundacji. Widać na nim pandę, która trzyma w swoich łapkach serce.

Stąd inspiracja, by zachęcić wszystkich do publikacji w mediach społecznościowych zdjęć lub filmików z namalowanym sercem na dłoni wraz z hasztagiem #sercenadłoni i oznaczeniem Fundacji. Przy okazji można wpłacić symboliczną kwotę na zbiórkę.

W bieżącej akcji fundacja chce zebrać 30 tys. zł na pomoc osieroconym rodzinom–  stworzenie kolejnych grup wsparcia, spotkań, warsztatów, dofinansowanie sesji z psychologiem.

Jej przedstawiciele zachęcają również do nominowania kolejnych osób do udziału w inicjatywie oraz do zakładania swoich skarbonek w zbiórce.

Założyciele Fundacji, wiedzą, co znaczy mierzyć się z podobną sytuacją.Sami doświadczyli choroby swojego syna, Michała, który miał nowotwór mózgu. Chłopiecodszedł 2 października 2021 roku. Od samego początku otrzymywali sygnały wsparcia od wielu ludzi. Szybko powstała więc grupa „Panda Team”. Nazwa wzięła się stąd, że Michał bardzo lubił pandy i miał ich całą kolekcję.

Choroba i śmierć Michała wprowadziła nas do świata onkologii, który znaliśmy wcześniej tylko z internetowych zbiórek charytatywnych.

Po jego odejściu zauważyliśmy pewną lukę w systemie, jaką jest objęcie opieką nie tylko chorych pacjentów i ich rodziców, ale także rodzeństwa dzieci onkologicznych i dzieci, których rodzice chorują oraz tych, których bliscy odeszli. Widzimy, że brakuje wsparcia psychologicznego, dedykowanych warsztatów, zajęć, wyjazdów, które pomogłyby im poczuć się ważnymi, a rodzicom dałyby poczucie zaopiekowania się ich dziećmi. Dlatego powstała Fundacja Panda Team, aby załatać tę lukę i pomóc oswajać onkorzeczywistość rodzin w Polsce – komentuje Filip Tarachowicz, prezes Zarządu Fundacji.

Rodzice Michała są przekonani, że zbyt wczesne odejście ich synka jest początkiem wielkiego dzieła niesienia pomocy rodzinom, które walczą z nowotworami wieku dziecięcego.

Więcej informacji tutaj.

Dodaj komentarz