Przejdź do treści

Powrót do zdrowia – powrót do pracy dla osób po kryzysie psychicznym

logo państwowego funduszu rehabilitacji osób niepełnosprawnych

Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych zaprasza osoby, które doświadczyły kryzysu psychicznego do udziału w projekcie „Powrót do zdrowia – powrót do pracy”.

W ogłoszeniu o projekcie na stronie Funduszu czytamy „Doświadczyłeś kryzysu psychicznego i nie możesz wrócić do dotychczasowej pracy? Praca, którą wykonywałeś jest dla Ciebie zbyt dużym obciążeniem i zastanawiasz się jakie zawody możesz obecnie wykonywać? Zgłoś się do nas! Pomożemy Ci się przekwalifikować i znaleźć nowe zatrudnienie”.

Bezpłatna oferta Funduszu dla osób po przejściu kryzysu psychicznego realizowana jest w Ośrodkach Rehabilitacji Kompleksowej dla osób po kryzysach psychicznych. Placówki te mają charakter otwarty. Uczestnicy projektu mogą odwiedzać rodzinę w dni wolne od zajęć, a najbliżsi zostaną zaproszeni do Ośrodka na wspólny weekend połączony z warsztatami. W miejscach, w których odbywają się zajęcia beneficjenci programu zdobędą  nowy zawód dostosowany do swoich obecnych możliwości zdrowotnych. Polepszą także swój stan zdrowia psychicznego korzystając z pomocy specjalistów. Na zakończenie udziału w projekcie zespół ekspertów pomoże uczestnikom przedsięwzięcia znaleźć pracę.

Szczegóły tutaj.

Dodaj komentarz