Sąsiedzki – rodzinny i edukacyjny festyn na Mostowej

Zdjęcie, zabawa publiczności podczas ostatniego festynu na mostowej

W sobotę, 24 września 2022 r. w godzinach od 12:00 do 14:00 na dziedzińcu Wielkopolskiego Samorządowego Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Poznaniu przy ulicy Mostowej 6 odbędzie się wydarzenie zatytułowane „Sąsiedzki – rodzinny i edukacyjny festyn na Mostowej”.

Jest  to propozycja na sobotnie popołudnie dla wszystkich Poznanianek i Poznaniaków. Na dziedzińcu Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego organizatorzy przygotowali wiele atrakcji dla całych rodzin. Celem przedsięwzięcia  jest integracja polsko-ukraińska, stworzenie możliwości kontaktu ze sztuką, wspólna zabawa i promowanie edukacji. Podczas wydarzenia publiczności odbędą się pokazy pierwszej pomocy, dbania o higienę jamy ustnej i inne prezentacje związane z kierunkami zawodowymi oferowanymi przez Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego.

Nie zabraknie również animacji, występów, takich jak na przykład koncert Wujka Ogórka. Ważnym aspektem wydarzenia będzie  zapoznanie uczestników z możliwością uzyskania dodatkowego wykształcenia na wielu bezpłatnych kierunkach oferowanych przez Centrum, z których mogą skorzystać osoby dorosłe niezależnie od pochodzenia i narodowości, w tym także obywatele Ukrainy.

Więcej informacji o festynie udziela Katarzyna Hełpa – Liszkowska z Centrum Inicjatyw Lokalnych – Startownia Staromiejska pod numerem telefonu 605 616 612.

Dodaj komentarz