Światowy Dzień Mózgowego Porażenia Dziecięcego

Plakat promujący imprezę na placu wolności która odbędzie się w czwartek na placu wolności z okazji światowego dnia m p d

Stowarzyszenie Żurawinka zaprasza Poznanianki i Poznaniaków do spontanicznego udziału w wydarzeniu, które odbędzie się w dniu 6 października 2022 r na placu Wolności.

Jego początek zaplanowano na godzinę 17.00. Będzie ono okazją do wspólnego muzykowania, śpiewania piosnek i zatańczenia „belgijki” dla #17Milionów osób żyjących na świecie z mózgowym porażeniem dziecięym!

Organizatorzy apelują do uczestników o zabranie ze sobą latarek i dobrej energii.  Spotykanie rozpocznie się przy zielonej fontannie na poznańskim placu Wolności.

Wydarzenie stanowi ważny element Poznańskiego Tygodnia Mózgowego Porażenia Dziecięcego, który trwa od 3 do 10 października 2022 r. Tydzień ten został objęty Patronatem Honorowym Prezydenta Miasta Poznania.

Warto dodać, że 6 października obchodzić będziemy święto dedykowane ludziom z mózgowym porażeniem dziecięcym (MPD), których na całym świecie obecnie żyje #17Milionów.

W czwartek, w geście solidarności z osobami z MPD, na zielono rozświetlą się prestiżowe budynki i kultowe miejsca na całej naszej planecie. W Poznaniu zielonym światłem rozbłysną: Posnania, Poznań Stadion (od godziny 23.00 po zakończonym meczu), Centrum Inicjatyw Rodzinnych, Urząd Miasta Poznania z dziedzińcem oraz setki latarek mieszkanek i mieszkańców Poznania, którzy o godzinie 19.15 będą obecni na placu Wolności.

Dodaj komentarz