Przejdź do treści

„Biała sobota” w POSUM – przyjdź i zadbaj o swoje zdrowie!

Mieszkasz w Poznaniu i chciałbyś bezpłatnie się przebadać? Masz okazję! Już w najbliższą sobotę – 27 maja w Poznańskim Ośrodku Specjalistycznych Usług Medycznych (POSUM) odbędzie się „Biała sobota”.

Podczas tego dnia będzie można przejść badania krwi, słuchu, dna oka oraz wysłuchać porad specjalistów w dziedzinie medycyny.

27 maja od godz. 9:00 do 13:00 POSUM otworzy swoje drzwi dla dbających o zdrowie poznaniaków.

Podczas wydarzenia będzie można zbadać krew: oznaczyć poziom glukozy, D-dimerów (pozwalają oszacować ryzyko zakrzepicy żył głębokich oraz zatorowości płucnej), kreatyniny, stężenia mocznika, sodu, potasu, CRP, TSH, wykonać lipidogram i badania wątrobowe.

Dyżurujący w Punkcie Profilaktyki Intymnej personel medyczny zachęci kobiety do skorzystania z mammografii i cytologii połączonej z USG.

W zasięgu pacjentów znajdzie się także standardowe badanie EKG, pomiar ciśnienia krwi i rentgen klatki piersiowej, jak również badania densytometryczne, które pozwalają wcześnie wykryć osteoporozę. Eksperci zbadają też dermatoskopem zmiany na skórze i ocenią ryzyko wystąpienia czerniaka.

Diabetolodzy, kardiolodzy, urolodzy, geriatrzy, ginekolodzy, okuliści, fizjoterapeuci czy neuropsycholodzy udzielą porad wszystkim, którzy zgłoszą się na konsultacje.

Będzie można dowiedzieć się więcej o zrównoważonym odżywianiu, a także o tym, jak zadbać o zdrową psychikę. Fizjoterapeuci podpowiedzą, co robić, by zbudować lub zachować dobrą kondycję.

Znajdzie się z pewnością coś dla poznaniaków w każdym wieku – dzieci otrzymają instrukcję, jak prawidłowo zadbać o higienę jamy ustnej, a seniorzy będą mogli kompleksowo przypatrzeć się wszystkim przyjmowanym lekarstwom.

Na przygotowanym stoisku uzyskać będzie można też szczegółowe informacje na temat bezpłatnych usług realizowanych przez Miasto, dotyczących między innymi Złotej Karty Seniora czy Pudełka Życia.

Wszystkie badania są całkowicie bezpłatne dla mieszkańców Poznania. Ich liczba jest jednak ograniczona – będą wykonywane do wyczerpania limitu, na podstawie wydanych podczas wydarzenia numerków.

Osoby, które chcą poddać się badaniom krwi, powinny zjawić się na czczo. Seniorzy, którzy chcą dokonać przeglądu leków, suplementów oraz ziół leczniczych oraz skorzystać z porady farmaceutycznej, powinni mieć ze sobą zażywane preparaty lub ich wykaz.

Więcej informacji w kwestii oferty „Białej soboty” będzie udzielanych w Punkcie Informacyjnym, zlokalizowanym w holu przy głównym wejściu do budynku POSUM.

Osoby z niepełnosprawnością lub z ograniczeniami w poruszaniu się będą mogły skorzystać z windy oraz z pomocy chętnych wolontariuszy.

Na terenie POSUM nadal obowiązuje wymóg noszenia maseczki ochronnej.

Wydarzenie jest jednym z elementów obchodów Poznańskich Dni Rodziny, dlatego organizatorzy zachęcają do udziału szczególnie rodziny z najmłodszymi.

Partnerami wydarzenia są liczne poznańskie organizacje pozarządowe oraz Komenda Miejska Policji, Poznańskie Centrum Świadczeń i Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna.

Zapraszamy w imieniu organizatorów.

Dodaj komentarz