Przejdź do treści

Scena nad Rusałką zaprasza

W imieniu organizatorów zapraszamy Was Drodzy Czytelnicy nad poznańskie jezioro Rusałka na trzecią odsłonę cyklu letnich koncertów plenerowych ,,Scena nad Rusałką”.

W nadchodzącym sezonie koncertowym w czwartki, co dwa tygodnie wystąpią młodzi, często debiutujący artyści. Cykliczne koncerty, wspierane przez Miasto Poznań co roku przyciągają tłumy młodych (i nie tylko!) ludzi, którzy mają okazję poznać przyszłość polskiej sceny muzycznej.

W ramach projektu organizatorzy starają się wspierać także tych, którzy często są wykluczeni z udziału w życiu kulturalnym – przede wszystkim osoby słabosłyszące, korzystające z aparatów słuchowych, dla których wyposażyliśmy się w pierwszą w Polsce zamontowaną na stałe plenerową pętle indukcyjną. Teren koncertów jest przystosowany także dla osób na wózkach, a toaleta w restauracji posiada tzw. komfortkę, która zamontowana została w ramach akcji przewijamy Polskę.

W pierwszy czerwcowy czwartek (01.06), podczas otwarcia tegorocznego cyklu wystąpią dwa zespoły – mop i oysterboy. Start koncertów o godzinie 19:30.

✧mop✧

David Kaletka, czyli mop to działający od 2020 roku muzyk, który w swoim brzmieniu łączy alternatywę, elektronikę czy alternatywny pop. David to pełen pakiet – komponuje, pisze teksty, śpiewa, gra na gitarach i klawiszach. Muzyka jest dla niego formą relaksu, odskoczni od rzeczywistości, dlatego nie ogranicza się do jednego stylu a robi to na co aktualnie ma ochotę. Mopa nie da się zaszufladkować, co będzie chciał udowodnić na zbliżającej się wielkimi krokami płycie. To artysta, którego trzeba zobaczyć na żywo z uwagi na energię i kontakt z publicznością. W tym roku był supportem na trasie jednego z największych polskich artystów – Ralpha Kamińskiego!

✧oysterboy✧

Jako wokalista grupy Terrific Sunday podbił wszystkie główne sceny festiwali muzycznych w Polsce. Nadszedł czas na solowy, indie projekt Piotra Kołodyńskiego, w nostalgicznym ale przebojowym klimacie!

Piosenki z pierwszej EPki spotkały się ze świetnym przyjęciem ze strony mediów oraz radiostacji takich jak: Radio 357, Meloradio, MUZO, Eska Rock (i wielu innych). Piosenki gościły także na listach przebojów. Wszystkie dotychczas wydane utwory podbijały oficjalne playlisty serwisów streamingowych, zbierając coraz większe grono fanów – jeszcze przed wydaniem pierwszej płyty. Utwór “Mediolan”, nagrany we współpracy z zespołem Niemoc, w ramach projektu “My Name is Poznań”, jest najczęściej odtwarzaną piosenką konkursu. Z zaledwie czterema piosenkami na koncie, oysterboy zagrał już na OFF Festival 2022, showcasie Great September oraz wyprzedawał swoje pierwsze koncerty. Muzyk stworzył klimatyczne klipy kamerą Super8, co docenione zostało na TikToku (1,3M odtworzeń fragmentu teledysku) i Instagramie.

Oba koncerty będą również transmitowane na profilu “Sceny nad Rusałką na Facebooku, na którym można znaleźć także informacje o kolejnych wydarzeniach!

Otwarcie sezonu dopełni happening scenograficzny „Płonąca żyrafa”, na który organizatorzy zapraszają po koncercie (ok. 22:30). Wydarzenie inspirowane jest obrazem hiszpańskiego malarza Salvadora Dali, na którym zaprezentowana zostanie rzeźba profesora poznańskiego Uniwersytetu Artystycznego Piotra Tetlaka, w której formę z metalu dopełni żywy ogień.

Dodaj komentarz