Do poznańskich Domów Pomocy społecznej trafią świąteczne paczki

Na zdjęciu Wielkanocne paczki żywnościowe

To już tradycja. W tym roku, tak jak w ciągu minionych lat Wielkanocne upominki powędrowały do pensjonariuszy Domów Pomocy Społecznej w całym Poznaniu.

W środku były między innymi owoce, herbaty i słodycze. Nie mogło zabraknąć również życzeń świątecznych od prezydenta miasta.

„Wielkanocne spotkania z władzami miasta w restauracji Oaza na Strzeszynie były tradycją wśród poznańskich seniorów. Już po raz drugi ich zorganizowanie jest jednak niemożliwe – ze względu na pandemię. Poznań nie zapomina jednak o seniorach: w tym roku do mieszkańców Domów Pomocy Społecznej trafi aż 620 świątecznych paczek. Zostały one przygotowane przez organizację pozarządową Forma+, a sfinansowane przez Miasto Poznań i Selgros – czytamy na stronie Miasta Poznania.

Paczki wypełniło 2500 opakowań słodyczy i herbaty od Selgros Cash & Carry. Firma ta we współpracy z Urzędem Miasta Poznania postanowiła zasponsorować żywność, którą poznańscy seniorzy mogą odnaleźć w paczkach.

To kolejne już święta, które będą inne ze względu na wciąż panującą pandemię koronawirusa w Polsce. Tym bardziej należy docenić zaangażowanie w akcję. Takie gesty dają poczucie bycia potrzebnym i z pewnością umilą seniorom nadchodzący świąteczny czas.

Sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018 – 2030.

Logo Narodowego Instytutu Wolności

Dodaj komentarz