Dodatkowe punkty szczepień na terenie Metropolii Poznań

Stowarzyszenie Metropolia Poznań organizuje dodatkowe punkty szczepień przeciwko koronawirusowi w podległych mu gminach.

W poniedziałek, 15 lutego 2021 r. odbyły się szczepienia w pierwszym z nich. Został on utworzony w Gminnym Ośrodku Zdrowia w Komornikach. Do Narodowego Funduszu Zdrowia zgłoszonych zostało dziewiętnaście dodatkowych punktów, w których wykonywane będą szczepienia. Fundusz zaakceptował siedem z nich. Włączono do je systemu walki z pandemią. Punkty te zlokalizowane są w Buku i Niepruszewie, w Gminnym Ośrodku Zdrowia w Komornikach, w siedzibie OSP w Plewiskach, w Szkole Podstawowej w Jerzykowie, Szkole Podstawowej w Skokach oraz w Ośrodku Sportu i Rekreacji w Tarnowie Podgórnym. W chwili obecnej do nowo powstałych miejsc, w których wykonywane są szczepienia rejestrowane są osoby  powyżej 80 roku życia. Wiele osób chętnych z tej grupy wiekowej nie ma bowiem wciąż wskazanych terminów szczepień w działających do tej pory punktach.

Kolejne punkty  oczekujące na decyzję Narodowego Funduszu Zdrowia znajdują się  w gminach Suchy Las, Dopiewo, Luboń, Puszczykowo, Tarnowo Podgórne, Kleszczewo, Oborniki i Rokietnica.

Sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018 – 2030.

Logo Narodowego Instytutu Wolności

Dodaj komentarz