Paraolimpijczyk nowym ambasadorem akcji „Gramy Fair”

Grafika promująca akcję „Gramy Fair”

Inicjatywa „Gramy Fair” promuje czystą rywalizację w sporcie. Niedawno do projektu dołączył Wojciech Makowski. Srebrny medalista Igrzysk Paraolimpijskich, mulitmedalista Mistrzostw Świata i multimedalista Mistrzostw Europy. Ambasadorzy wspólnie sprzeciwiają się istnieniu dopingu w świecie zawodników.

„Jako wyczynowy sportowiec nie wyobrażam sobie, abym mógł rywalizować z innymi będąc na dopingu. Ta świadomość, że nie ja zdobyłem medal, a substancje, które zażyłem dobijałaby mnie do końca życia. Ideą sportu jest łamać rekordy i przełamywać własne słabości, ale tylko w duchu „fair-play”. Tylko wtedy można poczuć prawdziwą satysfakcję z tego, co się robi” – powiedział Wojciech Makowski.

„Ogólnopolska antydopingowa kampania informacyjno-edukacyjna „GRAMY FAIR’’ rozpoczęła się w kwietniu 2019 roku. Kampania skierowana jest do sportowców wyczynowych, sportowców amatorów i młodzieży. Jej celem jest budowa świadomości i propagowanie idei uczciwości oraz czystości w sporcie.

Ambasadorami kampanii zostali czołowi i uznani sportowcy, w tym: medaliści Mistrzostw Europy, Mistrzostw Świata oraz Igrzysk Olimpijskich oraz Paraolimpijskich. Poza Wojciechem Makowskim wśród gwiazd „grających fair” są między innymi: Angelika Cichocka, Luiza Złotkowska, Tomasz Majewski, Marcin Lewandowski czy Monika Pyrek” – informuje portal www.antydoping.pl.

Bardzo dobrze, że do grona sportowców, promujących czystą grę dołączył paraolimpijczyk. To właśnie niepełnosprawni entuzjaści sportowej rywalizacji są najpełniejszym przykładem tego, jak uczciwie i pomimo oczywistych ograniczeń można rozwijać własne umiejętności w konsekwencji docierając do celu i nierzadko stając na podium.

Sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018 – 2030.

Logo Narodowego Instytutu Wolności

Dodaj komentarz