Przejdź do treści

Gdańsk: wypożycz niezbędny sprzęt rehabilitacyjny

Zdjęcie: dwie dziewczynki podczas rehabilitacji

Mieszkańcy Gdańska od stycznia 2023 mają możliwość korzystania z oferty wypożyczalni sprzętu rehabilitacyjnego przy al. Gen. Józefa Hallera 115 w tym mieście.

Jedyne, co należy posiadać, to pisemne zalecenie medyczne lub fizjoterapeutyczne na temat wymogu używania danego urządzenia.

Wypożyczalnię prowadzi Stowarzyszenie „Wspólnota Serc” z inicjatywy Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Gdańsku. Punkt jest otwarty w poniedziałki, wtorki, czwartki i piątki w godz.: 7.30 – 15.30 oraz w środy w godz.: 10.00 – 18.00.

Oferta sprzętu jest bardzo zróżnicowana.  Do wyboru osób w potrzebie są np. wózki zwykłe i aktywne, zestawy pionizujące, balkoniki, kule łokciowe i pachowe, ale też ortezy. Można również wynająć łóżka rehabilitacyjne elektryczne, gorsety, podnośniki kąpielowe czy koncentratory tlenowe przenośne i stacjonarne. Są także zestawy do ćwiczeń manualnych, rowery i aparaty do masażu. Osoba potrzebująca wypożycza konkretny sprzęt na podstawie pisemnego wskazania od lekarza lub fizjoterapeuty, o konieczności zastosowania.

Wypożyczający wpłaca tylko kaucję za urządzenie. Jej wysokość zależy od wartości pobranego sprzętu. Kaucja jest zwracana klientowi, gdy ten oddaje urządzenie. Jednorazowo sprzęt można wypożyczyć na okres do sześciu miesięcy – w sytuacjach tego wymagających, uzasadnionych czas użytkowania może zostać wydłużony.

Wszyscy zainteresowani chcący skorzystać z oferty wypożyczalni proszeni są o wcześniejsze umówienie terminu wizyty, pod numerem tel.: 58 301 30 16 (czynny w godz. pracy punktu).

Warto przy tym zaznaczyć, że w ubiegłym roku sprzęt do rehabilitacji pobrało w punkcie około 300-tu osób.

Dodaj komentarz