Integracyjne Mistrzostwa Polski AZS przed nami

Na zdjęciu niepełnosprawny sportowiec na stoku podczas zjazdu

Rozpoczął się szósty sezon Integracyjnych Mistrzostw Polski AZS. Tegoroczna odsłona projektu zostanie zainaugurowana na tatrzańskich stokach, gdzie młodzi entuzjaści sportu z niepełnosprawnościami będą mogli sprawdzić się w narciarstwie alpejskim i snowboardzie.

Zawody odbędą się w dniach 26 lutego – 4 marca w Białce Tatrzańskiej.

W imprezie udział może wziąć każda osoba z niepełnosprawnością, która ukończyła 18 lat – nabór jest otwarty.

„Organizatorom i liderom akademickiego sportu osób z niepełnosprawnościami ponownie udało się zaskoczyć uczestników, którzy jeszcze nigdy nie mieli okazji do przetestowania swoich umiejętności na śniegu. Pierwszych pięć dni zawodnicy wraz z instruktorami narciarstwa i snowboardu poświęcą na tzw. rozjeżdżenie, a na stoku odbywać się będą codziennie zajęcia zarówno dla grup zaawansowanych, jak i dla uczestników, którzy pierwszy raz stykają się z nauką szusowania” – informują organizatorzy.

3 i 4 marca będą odbywać się z kolei Integracyjne Mistrzostwa Polski AZS w narciarstwie alpejskim i snowboardzie. Czekają nas niezapomniane emocje! Trzymamy kciuki za wszystkich zawodników.

Sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018 – 2030.

Logo Narodowego Instytutu Wolności

Dodaj komentarz