Przejdź do treści

Konferencja na temat MPD już 20 maja!

Fundacja Chodzę i Biegam organizuje w maju konferencję „Kompleksowe leczenie w Mózgowym Porażeniu Dziecięcym. Wsparcie dla Rodziców i Opiekunów”.

Wydarzenie odbędzie się 20 maja 2023 roku w Kampusie Vizja Park w Warszawie (ul. Okopowa 59).

Konferencja ma na celu zwrócenie uwagi na potrzeby dzieci z Mózgowym Porażeniem Dziecięcym oraz zaoferowanie wsparcia i pomocy ich najbliższym.

Podczas tej edycji wydarzenia zostaną poruszone tematy związane z wczesną diagnostyką i szybką interwencją oraz będą wyeksponowane możliwości sportowej aktywności pacjentów z MPD.

W ramach konferencji uczestnicy otrzymają niepowtarzalną okazję wysłuchać wykładów wygłaszanych przez ekspertów ginekologów, znawców neonatologii, neurologii, pediatrii, ortopedii, fizjoterapii, ortotyki i psychologii.

Wśród wygłaszających wykłady znajdują się takie uznane nazwiska, jak: prof. dr hab. n. med. Krzysztof Czajkowski, krajowy konsultant w dziedzinie położnictwa i ginekologii; dr n. med. Marta Bogotko, neurolog dzieci i młodzieży, lekarz specjalista neurologii dziecięcej i pediatrii; dr n. med. J. Michał Deszczyński, chirurg ortopeda, specjalista ds. leczenia deformacji narządu ruchu; mgr Zofia Szwiling-Waleczko, fizjoterapeuta, Senior NDT-Bobath Instruktor, pedagog specjalny i wielu, wielu innych.

Jednym z najistotniejszych elementów eventu będzie opcja odbycia indywidualnych konsultacji z doświadczonymi fizjoterapeutami z Paley European Institute, ortotykami, pracującymi na co dzień w Orthotic and Prosthetic Specialists Association (OPSA) oraz psychologami z Fundacji Dzieciom “Zdążyć z Pomocą”, którzy podzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Magdalena Jagodzińska, Prezeska Fundacji Chodzę i Biegam, komentuje:

Jesteśmy dumni i niesamowicie wdzięczni za to, że po raz kolejny na naszej konferencji będziemy gościć tak wielu ekspertów w dziedzinie leczenia i rehabilitacji dzieci z MPD. Wspólnie tworzymy platformę wymiany najlepszych praktyk i dzielimy się tą wiedzą z rodzicami i opiekunami, by pomóc im podejmować jeszcze lepsze decyzje dotyczące opieki nad pacjentami z MPD.

W pierwszej edycji wydarzenia, która miała miejsce w listopadzie 2022 roku, udział wzięło ponad 220 osób – rodziców i opiekunów dzieci posiadających MPD, fizjoterapeutów i specjalistów.

Konferencja „Kompleksowe leczenie w Mózgowym Porażeniu Dziecięcym. Wsparcie dla Rodziców i Opiekunów” to unikalna szansa dla każdego, kto szuka skutecznych rozwiązań dla dzieci z MPD. Weź zatem udział i zapoczątkuj zmianę wspólnie z innymi!

Harmonogram wydarzenia oraz formularz zapisów dostępne są tutaj.

Dodaj komentarz