Przejdź do treści

Poznań w formie

Warsztaty, zabawy i gry z nagrodami, badania lekarskie i profilaktyczne oraz wiele innych atrakcji promujących zdrowy sposób życia. To wszystko czekać będzie na mieszkańców Miasta Poznania niezależnie od ich płci i wieku podczas 10 wydarzeń, jakie w tym roku odbędą się w Poznaniu. Wszystkie odbędą się w ramach inicjatywy “Poznań w formie”.

Pierwsze wydarzenie z cyklu “Poznań w formie”- festyn rodzinny – będzie miał miejce już w najbliższą sobotę, 22 kwietnia, na Cytadeli. Impreza odbędzie się w godzinach od 11:00 do 16:00 na polanie mieszczącej się tuż przy Dzwonie Pokoju. Wśród zaplanowanych atrakcji znalazły się między innymi zawody w biegach na orientację „Z mapą w Las” zorganizowane przez Zarząd Zieleni Miejskiej. Będą w nich mogły uczestniczyć nawet najmłodsze dzieci, dla których organizatorzy przewidzieli specjalny tor, dzięki któremu w bezpiecznych warunkach dzieci będą mogły nauczyć się nawigowania z mapą.

Doświadczeni instruktorzy poprowadzą zajęcia nordic walking.  Zaprasza na nie Poznański Ośrodek Specjalistycznych Usług Medycznych. Jest to forma aktywności fizycznej, w trakcie której pracuje wiele mięśni. Uprawianie nordic walkingu poprawia kondycję oraz koordynację ruchową. Dodatkowo, dzięki temu, że sport ten wymaga stosowania specjalnych kijków, trening jest bardzo efektywny i intensywny. W trakcie nordic walkingu spala się więcej kalorii  niż w trakcie tradycyjnych marszych. W sobotę czeka na Poznanianki i Poznaniaków skrócony instruktaż i rozmowa na temat dobroczynnego działania tego sportu. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 13:45 na scenie głównej. Warsztat poświęcony sposobowi uprawiania  nordic walking to znakomita okazja, do tego by nauczyć się techniki krok po kroku, pod okiem doświadczonego trenera, poznać nowych ludzi i spędzić czas aktywnie w przyjemnej atmosferze. Uczestniczenie w spotkaniu będzie również szansą, na to by otrzymać voucher uprawniający do 30 procent zniżki na peeling medyczny w Gabinecie Estetyki Ciała w Poznańskim Ośrodku Specjalistycznych Usług Medycznych.

W ramach darmowych badań organizowanych przez Wydział Zdrowia Urzędu Miasta Poznania mieszkańcy miasta sprawdzą swój słuch oraz gęstość kości. Dzięki temu dowiedzą  się więcej o ryzyku osteoporozy. Podczas eventu będzie można wykonać badanie RTG.

Fundacja Wielkopolskie Wioślarstwo zapewni Poznaniakom i Poznaniakom atrakcje polegających na sportowych zmaganiach na ergometrach.

Funkcjonariusze straży miejskiej przeprowadzą podczas wydarzenia  pogadanki profilaktyczne. Dzięki temu seniorki i seniorzy będą mieli możliwość poradzić się w kwestii nie tylko swojego zdrowia, ale i bezpieczeństwa. A dla dzieciaków nie lada gratkę będzie stanowiła okazja, do tego by zajrzeć do pojazdu z którego korzysta na co dzień Ekopatrol. Organizatorzy przewidzieli także zajęcia dotyczące  segregacji śmieci. Poprowadzą je pracownicy Oddziału Edukacji Ekologicznej Wydziału Gospodarki Komunalnej Urzędu Miasta Poznania.

W trakcie imprezy Grupa MTP zaprosi wszystkich mieszkańców Poznaia do rodzinnej strefy zabawy. W programie znalazły się między innymi sportowe animacje dla najmłodszych – zumba i tańce oraz gigantyczne bańki mydlane. Teatr Fuzja zaprezentuje spektakl w wykonaniu aktora, muzyka i kompozytora – Jakuba Woźniaka, któremu towarzyszyć mu będą aktorzy, wcielający się w barwne postacie, bawiąc i angażując wszystkie dzieci. „Koncert jak z bajki” wykonają aktorzy Agencji Artystycznej Art Bonsai. Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu zorganizuje warsztaty służące rozwijaniu małej motoryki, w ramach której dzieci będą przygotowywały wiosenne wiatraki.

Wstęp wolny. Szczegóły i program wydarzenia znaleźć można na fanpage’u akcji „Poznań w formie” w mediach społecznościowych.

W ciągu kilku najbliższych miesięcy w Poznaniu odbędzie się seria wydarzeń, której towarzyszy hasło  „Poznań w formie”. Program imprez składał się będzie z  przygotowanych dla całych rodzin atrakcji, które będą promować zdrowy i aktywny styl życia oraz edukację ekologiczną. Dzieci będą mogły wziąć udział w ciekawych zajęciach oraz grach i zabawach z nagrodami. Na dorosłych mieszkańców Miasta Poznania czekać będą badania profilaktyczne, konsultacje lekarskie, porady dietetyczne i fizjoterapeutyczne oraz cykl spotkań i warsztatów dedykowanych zdrowemu sposobowi życia.

Więcej informacji tutaj.

Dodaj komentarz