Refundacja dwóch preparatów nowej generacji przeciw jaskrze

Na opublikowanej w marcu przez Ministerstwo Zdrowia liście leków refundowanych znalazło się miejsce dla dwóch preparatów nowej generacji stosowanych w leczeniu jaskry.

O ich refundację zabiegał Polski Związek Niewidomych, który występował w tej sprawie do Ministerstwa Zdrowia. Preparaty przeciwjaskrowe, które dzięki refundacji będzie można kupić taniej mają w swoim składzie tafluprost i tafluprost połączony z timololem. Obydwa leki zostały uzyskały pozytywną opinię Agencji Oceny Technologii Medycznych i Taryfikacji. Zasadność refundacji tych preparatów została potwierdzona również przez rekomendację prezesa Agencji Oceny Technologii Medycznych i Taryfikacji. Od marca preparaty będzie można kupić w bardziej przystępnej cenie, którą obniżono odpowiednio o około 31,00 zł i 47,00 zł. Dzięki temu więcej pacjentów będzie mogło z nich skorzystać.

Sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018 – 2030.

Logo Narodowego Instytutu Wolności

Dodaj komentarz