Studenci Uniwersytetu Artystycznego wsparli dzieci z niepełnosprawnościami

Na początku lutego dostarczono do szpitala im. Wiktora Degi w Poznaniu prototypy sprzętu rehabilitacyjnego, które zaprojektowali studenci poznańskiego Uniwersytetu Artystycznego. Trafią one do ośrodka zajmującego się dziećmi z porażeniem mózgowym.

Do konkursu zgłoszono ponad paręnaście prac. Pierwsze miejsce ex-aequo zdobyły akcesorium rehabilitacyjne oraz baza i organizer dla egzoszkieletu rehabilitacyjnego. Komisja konkursowa wyróżniła także projekt naściennego organizera i stolik wielofunkcyjny z obrotowymi blatami. Urządzenia zostały już przetransportowane do lecznicy.

Konkurs pokazał lekarzom, w jakim kierunku mogą prowadzić rozmowy np. z firmami projektującymi sprzęt rehabilitacyjny.

Zorganizował go Uniwersytet Artystyczny im. Magdaleny Abakanowicz w Poznaniu (UAP) wspólnie z Ortopedyczno-Rehabilitacyjnym Szpitalem Klinicznym im. Wiktora Degi Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu oraz firmą TENTE Sp. z o.o.

Ośrodek mózgowego porażenia dziecięcego, któremu posłuży sprzęt ma pod swoją opieką około 900 pacjentów w wieku od 5 do 21 lat.

Sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018 – 2030.

Logo Narodowego Instytutu Wolności

Dodaj komentarz