Przejdź do treści

We wioślarzach siła!

Fundacja Avalon postanowiła na wiosnę zorganizować, po przerwie spowodowanej pandemią, zawody na ergometrze wioślarskim.

Sportowe rozgrywki mają charakter ogólnopolski, a uczestniczyć w nich będą zainteresowani ze wszystkich 16 miast wojewódzkich. Do tej pory event posiadał charakter lokalny, jednak ta edycja jest szczególna, ponieważ eliminacje odbywają się stacjonarnie na terenie całego kraju.

Rekrutacja zakończyła się wczoraj, ale od 28 kwietnia do 7 maja 2023 roku we wszystkich 16 miastach wojewódzkich będą prowadzone eliminacje.

Pod okiem trenera, przy możliwej pomocy asystenta i wolontariusza, zawodnicy będą mogli spróbować swoich sił i uzyskać jak najdłuższy dystans w określonym czasie na ergometrze wioślarskim.

Kwalifikacje organizowane mają być na obiektach sportowych dostępnych dla osób z niepełnosprawnościami, a dokładne terminy w danych miastach zostaną ustalone ze zgłoszonymi zawodnikami i trenerami.

Do finału przejdzie 10 osób, które uzyskają najlepszy czas. Zostaną one zaproszone na ostatni etap zawodów, który odbędzie się w Warszawie. Finał tegorocznej edycji Avalon Extreme Rowing Hard zaplanowany jest na sobotę, 20 maja 2023 roku. Podczas tego wydarzenia wyłonieni z eliminacji zawodnicy zmierzą się ze sobą w sportowej rywalizacji i powalczą o miejsce na podium i nagrody – można przeczytać na stronie www.poznan.pl.

Warto przyjść w charakterze kibica i dopingować swoich faworytów!

Więcej informacji można znaleźć tutaj.

Dodaj komentarz