Przejdź do treści

Ten reportaż wyciska łzy!

zdjęcie kamil stawiarz z anną dymną

Kamil Stawiarz – 26 latek z Krakowa wystąpił w audycji Programu Drugiego Telewizji Polskiej zatytułowanego „Spotkajmy się”. Wywiad z Panem Kamilem przeprowadziła znana aktorka Anna Dymna. Ten reportaż wyciska łzy. 

Kamil Stawiarz z Krakowa to osoba, która wiele w życiu przeszła i wycierpiała. Pan Kamil postanowił opowiedzieć swoją historię w programie „Spotkajmy się ” emitowanym na antenie Programu Drugiego Telewizji Polskiej. Wywiad z Panem Kamilem przeprowadziła Anna Dymna. Krakowianin w reportażu opowiedział, że lekarze przed jego narodzinami wykryli u jego Mamy guza na przysadce mózgowej. Z tego powodu chłopiec musiał przyjść na świat wcześniej. Po urodzeniu dziecka kobieta musiała przejść operację. Dzięki szybkiej interwencji lekarzy Mama Pana Kamila widzi. Kamil przyszedł na świat jako wcześniak. Z powodu wcześniactwa oraz nie ukształtowanych płuc Kamil Stawiarz miał problemy z oddychaniem i przez 11 miesięcy walczył o życie. Był podłączony pod respirator. Jego mamę po kilku dniach lekarze wypisali do domu po zabiegu operacyjnym. Lekarze trzykrotnie ratowali Panu Kamilowi życie. 

Z historią tą można zapoznać  w programie  „Spotkajmy się”, które został wyemitowany w dniu 27 października 2023 r o godzinie  6:25. Kamil Stawiarz powiedział, że lekarze nie dawali mu żadnych szans na przeżycie – byli pewni że  nie będzie chodził i jadł. By móc mieszkać z synem w domu, Rodzice Pana Kamila musieli zdać specjalistyczny kurs medyczny i ukończyć szkolenie z zakresu udzielania pierwszej pomocy. Dzięki wysiłkom lekarzy z Uniwersyteckiego Dziecięcego Szpitala w Krakowie, przez krakowian nazywanego  Prokocimiem oraz jego rodzicom, Pan Kamil żyje. Po 11 miesiącach pobytu w szpitalu i po zaliczeniu przez rodziców Pana Kamila specjalistycznego szkolenia medycznego oraz kursu pierwszej pomocy Kamil Stawiarz mógł zamieszkać w domu. 

W programie przeprowadzająca wywiad “Spotkajmy się” Anna Dymna wysłuchała opowieści   Kamila Stawiarza o jego stanie zdrowia. W wywiadzie jej rozmówca  mówi stwierdził, że dopiero po dwóch latach minął stan zagrożenia jego zdrowia. To, że Kamil Stawiarz chodzi i funkcjonuje jest  zasługą jego rodziców i lekarzy ze Szpitala Prokocimia w Krakowie.  A zwłaszcza zaś  pracowników Oddziału Intensywnej Terapii Medycznej. Pan Kamil urodził się z wadą mikrocji. Kamil Stawiarz  w programie opowiada również o swoim wykształceniu. Ukończył  szkołę podstawową i gimnazjum integracyjne. Jest również absolwentem szkoły zawodowej o profilu elektromechanicznym i liceum zaocznego. Jak sam mówi zawdzięcza to wszystko swojej determinacji oraz rodzicom.

W wywiadzie Kamil Stawiarz opowiedział Annie  Dymnej również o traumatycznych operacjach rekonstrukcji ucha. Pan Kamil powiedział swojej rozmówczyni, że przeszedł serię 8 nieudanych operacji rekonstrukcji małżowiny usznej w Krakowskim Szpitalu Rydygiera. W trakcie pobytu w szpitalu został zakażony gronkowcem złocistym. Podczas rozmowy Pan Kamil opowiedział o tym, co odczuwał po tych zabiegach operacyjnych i związanych z nimi stanach lękowych i depresji. Kamil Stawiarz musi brać leki, przez które jest mu ciężko w życiu. Ze względu na stan zdrowia i przyjmowane leki Pan Kamil nie może ukończyć kursu na prawo jazdy.  

Pan Kamil podczas wywiadu przyznał że od 2019 roku szuka lekarza, który podejmie się zoperowania jego ucha i rekonstrukcji małżowiny usznej. Kamil Stawiarz z prośbą o pomoc kontaktował się mailowo również z zagranicznymi lekarzami. Wszyscy medycy odmówili.  Pan Kami jednak nie poddał się jednak i w czerwcu 2022 roku znalazł lekarza, który postara się zrekonstruować jego małżowinę uszną. 

Anna Dymna jak i reżyserka programu zainteresowały się historią Pana Kamila i udało  im się w dniu 15 września w Warszawie zarejestrować wywiad z nim przed kamerami.

Marzeniem Kamila Stawiarza było spotkanie na żywo Annę Dymną –  wspaniałą kobietą będącą dla niego wielkim autorytetem.  

Wywiadu z Panem Kamilem można posłuchać korzystając z linku: https://vod.tvp.pl/informacje-i-publicystyka,205/anna-dymna–spotkajmy-sie-odcinki,277063 

Anna Dymna udostepniła to wydarzenie również  w swoich mediach społecznościowych https://www.facebook.com/photo/?fbid=1104428057437509&set=a.724851292061856 

Tekst nadesłany do Redakcji przez Pana Kamila Stawiarza.

Ostateczna redakcja artykułu Tomasz Wojczak. 

Dodaj komentarz