Przejdź do treści

Tomek Wróblewski-muzyk z niepełnosprawnością

Zdjęcie, Tomasz Wróblewski

Tomasz Wróblewski choruje na zespół Williamsa. Wada ta polega na delecji, czyli braku fragmentu 7. chromosomu. Pomimo przeciwności losu młody mężczyzna wytrwale dąży do realizacji swoich marzeń.

Pochodzący z Obornik Tomek kocha muzykować i jest osobą bardzo ciekawą świata. Kilka miesięcy temu nagrał piosenkę zatytułowaną „Jesteś dobrym człowiekiem”. Przy tej okazji ujawnił się jeszcze jeden talent chłopaka. Okazało się, że jest on bardzo zdolnym tekściarzem. Słowa do piosenki napisał samodzielnie. Inspiracją do powstania tekstu były myśli Tomka, które ten przelał na papier.

Moja pasja zaczęła się dawno temu, około 10 lat temu. Zawsze chciałem śpiewać i grać na gitarze. Poprosiłem mojego kolegę Jeremiasza, który jest świetnym perkusistą, by pomógł mi w stworzeniu piosenki. Zgodził się. Poszedłem do studia i poczułem, że to jest to, że robię dobrą rzecz – powiedział Tomek.

Singiel Tomasza Wróblewskiego miał swoją premierę w sierpniu ubiegłego roku. Początkujący artysta wyznaje, iż nagrał go z myślą o swoich przyjaciołach, by ci czerpali z życia pełnymi garściami, zarażali dobrą energią i realizowali swoje pasje.

Piosenka Tomka spotkała się z bardzo pozytywnym odbiorem. Oborniki stały się miastem dobrej energii. Obecnie fani czekają na kolejne utwory Wróblewskiego. Sam artysta zapewnia zaś, że drzemie w nim jeszcze wiele niespodzianek.

Opracowano na podstawie: Muzyk z niepełnosprawnością nagrał swoją piosenkę. Mieszkaniec Obornik przekazuje radość i miłość za pomocą muzyki | Głos Wielkopolski (gloswielkopolski.pl)

Dodaj komentarz