Przejdź do treści

Poznański Program Rozwoju Wolontariatu Miejskiego

Zdjęcie, baner promujący Poznańskie Centrum NGO

Poznański Program Rozwoju Wolontariatu Miejskiego to projekt, który zamierzają zrealizować wielkopolscy urzędnicy.

W trakcie przedsięwzięcia zostaną stworzone wskazówki kreatywnego działania – dalekosiężna strategia mającą na celu idee promocji bezinteresownego pomagania innym. Na pierwszym planie ma znajdować się aktywizacja mieszkańców Poznania do podejmowania przedsięwzięć wolontariackich. Program ma wspierać także integracje jego partnerów.

Jednymi z fundamentalnych partnerów Programu są reprezentanci organizacji pozarządowych.

Poznańskie spotkania z Wolontariatem są szansą, aby w luźnej atmosferze porozmawiać na tematy ważne dla działań wolontariackich w naszym mieście.

Inauguracyjne spotkanie dotyczyć będzie konkursu Poznański Wolontariusz Roku.

W tym roku odbędzie się XXIII odsłona konkursu, którego ideą jest docenienie dobroczynnej, społecznej działalności osób, które pracują nieodpłatnie na rzecz mieszkańców Poznania, a także promowanie działań wolontaryjnych skierowanych do społeczności lokalnych. Podczas spotkania organizatorzy zamierzają skoncentrować się na nowej koncepcji konkursu, który na stałe wpisał się w tkankę miejską Poznania. Przedstawiona ona zostanie uczestnikom spotkań. Wprowadzeni oni zostaną także do zadań realizowanych na rzecz wolontariatu przez miasto.

Poznańskie spotkanie z Wolontariatem odbędzie się 17 marca br. w godz. 13.00 – 15.00 w siedzibie Poznańskiego Centrum Organizacji Pozarządowych przy ul. Chwaliszewo 75 w Poznaniu.

Zgłoszenia uczestnictwa w spotkaniu możliwe są poprzez formularz dostępny tutaj.

Harmonogram spotkań dostępny jest tutaj.

Dodaj komentarz