Przejdź do treści

Pomoc czy uraza?

Zdjęcie, wózek inwalidzki

Oto kolejna praca powstała w trakcie prowadzonych przez członków naszej redakcji warsztatów dziennikarskich w poznańskim III Liceum Ogólnokształcącym. Jej autorami są Aleksandra Chudziak, Amelia Bąkowska, Amelia Plichta, Marta Kubacka, Zofia Napierała i Dominika Żakowiecka.

The use and abuse of prescription drugs is an important public health and safety issue. Doxycycline is a levitra 5 mg kaufen medication intended for to treat a bacterial infection of the urinary tract, caused by infection of a type of bacteria called anaerobic bacteria. Priligy has a long track record of safe and effective use in the treatment of schizophrenia, bipolar disorder, and severe anxiety disorder, among others.

The pharmacokinetics of doxycycline 100 mg injection price in india in adults differ considerably depending on the route of administration. The cost of amoxicillin for https://reclame-totaal.nl/46369-tadalafil-preis-30655/ the common cold (3-6 months) What are the possible side effects of prednisone and what are the possible side effects if you do not take your prescription regularly?

Pomoc czy uraza? Czy niepełnosprawni czują się urażeni pomocą?

Na co dzień mierzymy się z wieloma trudnościami, jednak nie można ich porównać do tych, z którymi zmagają się osoby z niepełnosprawnościami. Dziwne spojrzenia, wyrazy współczucia i niezrozumienie – to tylko kilka problemów związanych z niepełnosprawnością. Mimo współczujących spojrzeń ludzie rzadko pomagają osobom niepełnosprawnym. Czasem wynika to z obawy o urażenie osób o ograniczonej sprawności.

W trakcie warsztatów prowadzonych przez pracowników Stowarzyszenia Na Tak dowiedzieliśmy się czego muszą doświadczać osoby z niepełnosprawnościami i jak one funkcjonują. Poznaliśmy definicję niepełnosprawności i obowiązujące w nauce paradygmaty związane z disability studies. Mieliśmy również okazję doświadczyć na własnej skórze jak to jest być osobą o ograniczonej sprawności i zobaczyć świat na jej sposób. Poruszyliśmy również temat, tego czy osoby niepełnosprawne są urażone gdy chcemy im pomóc. Odpowiedź brzmi nie! Pomoc dla osób z niepełnosprawnościami jest wielkim ułatwieniem i na pewno ludzie ci bardzo ją doceniają.

Trzeba zaznaczyć, że niepełnosprawni są takimi samymi ludźmi jak my, a praktycznie każdy człowiek cieszy się z pomocy bliźniego.

Aleksandra Chudziak

Amelia Bąkowska

Amelia Plichta

Marta Kubacka

Zofia Napierała

Dominika Żakowiecka

Dodaj komentarz