Przejdź do treści

Warsztaty dziennikarskie dla pracowników Radia Sovo

Logo wizerunek osób z niepełnosprawnościami w wielkopolskich mediach

W czwartek, dnia 1 grudnia 2022 r. w siedzibie Warsztatu Terapii Zajęciowej „Przyjaciele” odbyły się prowadzone przez pracowników Naszej Redakcji warsztaty dziennikarskie dla dziennikarzy poznańskiego oddziału Radia Sovo.

Zajęcia dotyczyły prowadzenia wywiadów. Dziennikarze Naszej Redakcji – Martyna Sergiel i Tomasz Wojczak szczegółowo omówili proces przygotowywania się osób pracujących w mediach do wywiadów, sporządzania pytań i zbierania informacji. Przedstawili również kwestie związane z traktowaniem osoby, która udziela wywiadu. Podkreślili tutaj, że sytuacja takiej szczególnej rozmowy jaką jest wywiad wymaga od dziennikarza wykazania się empatią. Ważnym elementem było również należyte uwzględnienie świadomej zgody interlokutora na nagrywanie.

Warsztaty były bardzo udane. Pracownicy Naszej Redakcji spotkali się z bardzo żywym odbiorem dziennikarzy Radia Sovo, którym najbardziej chyba podobał się mini wykład Martyny Sergiel i ćwiczenie o nazwie zarzucanie kotwicy dwa razy przeprowadzone przez Tomasza Wojczaka. Miało ono na celu nakierowanie uwagi uczestników warsztatu na tu i teraz oraz otaczającą ich w danej chwili rzeczywistość.

Bardzo dziękujemy Warsztatowi Terapii Zajęciowej „Przyjaciele” oraz ekipie Radia Sovo za możliwość przeprowadzenia zajęć, ciepłe przyjęcie i panującą podczas warsztatu niemal rodzinną atmosferę.

Dodaj komentarz