Choinki Jedynki 2021

Plakat promujący akcję Choinki Jedynki 2021

Do 19 grudnia 2021 r. potrwa akcja Programu Pierwszego Polskiego Radia zatytułowana „Choinki Jedynki”.

W tym roku przedsięwzięcie odbędzie się po raz dwudziesty. Dochód z akcji każdego roku przekazywany jest na rzecz Fundacji Anny Dymnej „Mimo Wszystko” i wybranej, co roku innej organizacji pożytku publicznego. W roku 2021 będzie to Stowarzyszenie Wspólnota Chleb Życia. Patronat nad przedsięwzięciem sprawuje małżonka prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej – Agata Kornhauser-Duda.

Pierwszy etap akcji to konkurs rysunkowy dla dzieci i młodzieży w wieku 6-16 lat. Prace należy zgłaszać do 22 listopada poprzez formularze znajdujące się na stronie akcji. Od 26 listopada do 5 grudnia wyróżnione przez kapitułę konkursu prace plastyczne będą omawiane dwa razy dziennie na antenie “Radiowej Jedynki”. W dniu 5 grudnia w godzinach od 11.00 do 13.00 w siedzibie Polskiego Radia planowane jest malowanie przez dzieci obrazów z udziałem znanych postaci świata kultury, muzyki, nauki i sportu. Od 6 grudnia bieżącego roku przez pięć dni, w audycji „Cztery pory roku”, emitowanej przez Program Pierwszy Polskiego Radia w godzinach od 9.00 do 12.00, odbędą się licytacje prac wykonanych przez dzieci i przedmiotów przekazanych na licytacje przez Przyjaciół Jedynki Polskiego Radia. 11 grudnia w Wielkim Finale akcji, odbędzie się całodzienna licytacja 20 prac dzieci, które zwyciężyły w konkursie rysunkowym i 12 prac podopiecznych Fundacji Anny Dymnej „Mimo Wszystko”. Zakończeniem XX, jubileuszowej Akcji Charytatywnej Programu Pierwszego Polskiego Radia „Choinki Jedynki 2021″ będzie muzyczne show z udziałem Haliny Mlynkowej.

Sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018 – 2030.
Logo Narodowego Instytutu Wolności

Dodaj komentarz