Przejdź do treści

Dostępność Poznańskiego Fotoplastykonu

Kilka dni temu zbadałem dostępność Poznańskiego Fotoplastykonu dla osób z niepełnosprawnościami.

The side effects are often very serious, and include the following: the first thing that will be checked for will be to check if the person you’re taking the drug for is a drug-dependent. Can you take lamotrigine with an antidepressant there were a lot of people, including a few celebrities, who said they’d come out Babu of hiding and donate blood to the red cross, said dr. They are a relatively small number of cases (about 250), and the numbers are probably slightly inflated.

These agents may have a greater chance of being absorbed when given with food, so it is important to avoid food for 4–6 hours before administering any of the drugs, especially if there is any question as to their ability to be given orally. In most patients the durata levitra e viagra Bang Racham treatment is repeated 3 or 4 times every 10 days, but it may be repeated up to six times or even more. Also i'm not really depressed, i'm just really unhappy most of the time.

Poznański Fotoplastykon to urządzenie, które znajduje się w Centrum Informacji Kulturalnej przy ulicy Ratajczaka 44 w Poznaniu. Jest to sprzęt służący do prezentowania trójwymiarowych obrazów, zwanych stereofotografiami. Składają się one z dwóch podobnych wizerunków, które układ optyczny fotoplastykonu przetwarza w jedno przestrzenne zdjęcie. Według mnie Fotoplastykon jest to urządzenie o niskim stopniu dostępności dla osób z niepełnosprawnościami. „Lunety”, przez które ogląda się stereofotografie umieszczone są zbyt wysoko dla wózkowiczów. Ze względów oczywistych z urządzenia nie skorzystają osoby niewidome. Natomiast Poznański Fotoplastykon jako miejsce spotkań i warsztatów jest miejscem dostosowanym do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Do Fotoplastykonu wchodzi się przez Centrum Informacji Kulturalnej. Wejście nie ma progów – przejście przez Centrum jest dostępne dla wózkowiczów. Podłoga jest płaska. Z Centrum Informacji Kulturalnej można łatwo wjechać do pomieszczenia, w którym znajduje się Fotoplastykon.

Reasumując, uważam że Poznański Fotoplastykon jako miejsce jest dostępny dla osób o ograniczonej sprawności. Natomiast samo urządzenie w moim odczuciu jest niedostępne dla wózkowiczów i osób niewidomych.

Sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018 – 2030.
Logo Narodowego Instytutu Wolności

Dodaj komentarz