Dostępność Urzędu Miasta w Ostrowie Wielkopolskim

Kilka dni temu odwiedziłem koleżankę w Ostrowie Wielkopolskim. Podczas wizyty w tym pięknym mieście zbadałem również dostępność Urzędu Miasta dla osób z niepełnosprawnościami.

Urząd Miasta w Ostrowie Wielkopolskim znajduje się na Alei Powstańców Wielkopolskich 18. Przed budynkiem znajdują się trzy miejsca parkingowe dla osób z niepełnosprawnościami oraz jedno miejsce dla kobiet w ciąży. Przy schodach prowadzących do wejścia głównego zbudowano podjazd dla kobiet z dziećmi w wózkach, z którego mogą korzystać również wózkowicze.

W budynku znalazłem następujące udogodnienia dla osób z niepełnosprawnościami:

– w placówce jest winda umożliwiająca poruszanie się między piętrami

– w budynku na parterze znajduje się toaleta dla osób z niepełnosprawnościami.

Według informacji, które uzyskałem od pracowników urzędu, do budynku i wszystkich jego pomieszczeń osoby niewidome mogą wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem. W budynku nie ma udogodnień dla osób niewidomych i słabowidzących, takich jak pętle indukcyjne, napisy w alfabecie brajla i oznaczenia kontrastowe. Osoby głuche mogą skorzystać z nieodpłatnych usług tłumacza migowego w godzinach pracy urzędu, tj. w godzinach od 8.00 do 16.00.

Dostępność Urzędu Miasta w Ostrowie Wielkopolskim w skali od 1 do 5 oceniam na 3 plus. Ocenę zaniża brak udogodnień dla osób niewidomych i słabowidzących. Urzędnicy mogliby pomyśleć o zainstalowaniu ToTuPointów.

Sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018 – 2030.
Logo Narodowego Instytutu Wolności

Dodaj komentarz