Przejdź do treści

Dobre praktyki we wspieraniu rodziców przy wprowadzaniu AAC

19 czerwca 2024 r. o godzinie 11:30  na profilu facebookowym portalu generaacja.pl rozpocznie się wydarzenie zatytułowane „Dobre praktyki przy wspieraniu rodziców przy wprowadzaniu ACC”.

Webinarium adresowane jest do:

  • rodziców i opiekunów osób niemówiących, którzy zastanawiają się nad wprowadzeniem metod wspomagających proces komunikacji,
  • nauczycieli i terapeutów,
  • osób, które od niedawna interesują się komunikacją wspomagającą i alternatywną,
  • wszystkich zainteresowanych ludzi, dla których problematyka dotycząca AAC jest bliska.

W trakcie spotkania uczestnicy będą mogli poznać dobre praktyki dotyczące tego pracować z rodzinami osób ze złożonymi potrzebami komunikacyjnymi. Budowanie procesu  komunikacji z osobami niemówiącymi nie rozpoczyna się od pracy z nimi a z ich partnerami komunikacyjnymi, którymi najczęściej są rodzice i opiekunowie. Webinar poprowadzi Pani Aneta Joanna Kopeć, pedagog specjalny, absolwentka studiów pierwszego stopnia na Akademii Pedagogiki Specjalnej w Warszawie na kierunkach: pedagogika osób niepełnosprawnych intelektualnie oraz pedagogika wczesnoszkolna oraz studiów drugiego stopnia na tej samej uczelni na kierunku pedagogika korekcyjna.

Spotkanie odbędzie się formule live na Facebooku. Aby otrzymać powiadomienie o rozpoczęciu live;a z Facebooka należy dołączyć do wydarzenia na stronie dostępnej tutaj.

Dodaj komentarz