Rowerom miejskim wstęp wzbroniony

Na zdjęciu wnętrze autobusu. Kasownik na pierwszym planie

Pogoda w tym roku jest dosyć kapryśna, mimo to rowery powoli wyruszają na poznańskie drogi. Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne poinformowało na jakich zasadach można korzystać z komunikacji transportu publicznego mając ze sobą rower.

„Podczas przewozu roweru w autobusie lub tramwaju istotne jest ustawienie go w odpowiednio oznakowanym miejscu oraz przypięcie za pomocą pasków mocujących. Przewożąc rower i zajmując miejsce wyznaczone dla osoby na wózku inwalidzkim lub osoby przewożącej dziecko w wózku dziecięcym, należy niezwłocznie udostępnić miejsce osobie uprawnionej i opuścić pojazd” – czytamy na stronie www.epoznan.pl.

Od stycznia bieżącego roku w życie wszedł nowy regulamin dotyczący przewozów opracowany przez Zarząd Transportu Miejskiego.

Nowo ustanowione zapisy wskazują również na pierwszeństwo zajmowania homologowanych miejsc wyznaczonych do przewozu wózków inwalidzkich i przestrzeni, w obrębie których można przewozić wózek dziecięcy lub rower.

Wózek inwalidzki ma pierwszeństwo przed wózkiem dziecięcym i rowerem, wózek dziecięcy ma pierwszeństwo przed rowerem – takie informacje można znaleźć w dokumencie.

Ponadto wprowadzono zakaz transportu Poznańskich Rowerów Miejskich, pojazdów wyposażonych w silnik, rowerów i hulajnóg współdzielonych, hulajnóg nieskładanych, a także wózków rowerowych i transportowych. Oznacza to między innymi, że komunikacją publiczną nie przewieziemy miejskiego roweru Nextbike czy hulajnogi wypożyczanej na czas.

Sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018 – 2030.

Logo Narodowego Instytutu Wolności

Dodaj komentarz