Termin nadsyłania zgłoszeń do konkursu „Lider Dostępności” przedłużony do 15 kwietnia

Przedłużono termin nadsyłania wniosków do 6 edycji konkursu „Lider dostępności”. Ostatni dzień na skompletowanie pełnej dokumentacji upływa 15 kwietnia 2021.

Celem przedsięwzięcia jest promocja i wyróżnienie obiektów oraz przestrzeni stworzonych zgodnie z ideą projektowania uniwersalnego.

„Lider Dostępności” to konkurs architektoniczno-urbanistyczny organizowany od 6 lat przez Stowarzyszenie Przyjaciół Integracji i Towarzystwo Urbanistów Polskich. Jego głównym celem jest propagowanie idei projektowania uniwersalnego i nagradzanie rozwiązań urbanistycznych i architektonicznych, które są dostępne dla wszystkich grup użytkowników, w tym osób z niepełnosprawnościami” – czytamy na stronie www.niepelnosprawni.pl.

Ostatnio wyróżnienie to otrzymała poznańska instytucja kultury – Brama Poznania. Miejmy nadzieję, że w tym roku również Poznań uplasuje się wysoko. Są jeszcze dwa tygodnie na to, by wziąć udział w konkursie i zebrać wszystkie potrzebne dokumenty.

Sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018 – 2030.

Logo Narodowego Instytutu Wolności

Dodaj komentarz