Przejdź do treści

Świecka misjonarka z wyróżnieniem za swoją bezinteresowną działalność

Ewa Gawin wśród mieszkańców Kamerunu

Ewa Gawin, działająca na co dzień na rzecz Fundacji Pomocy Humanitarnej Redemptoris Missio otrzymała wyróżnienie „Honorowego Obywatela Gminy Tarnów”.

Świecka misjonarka, posługuje od ponad 32 lat w Kamerunie.Tytuł ten jest dowodem uznania za jej poświęcenie na rzecz niepełnosprawnych i potrzebujących oraz promocję gminy Tarnów w skali globu.

Na afrykańskim lądzie nasza laureatka podejmuje wielostronną działalność, która wyraża się w posłudze osobom, zwłaszcza dzieciom, oczekującym różnorakiej pomocy. Dziełem spośród wielu, które przybrało również pokaźną, materialną formę, jest szkoła dla dzieci głuchoniemych i o innych niepełnosprawnościach, zorganizowana i wybudowana w Bertoua, z której korzysta około 150 dzieci. Szkoła powstała i funkcjonuje dzięki funduszom kolędników misyjnych diecezji tarnowskiej – czytamy na portalu Facebook Fundacji Redemptoris Missio.

Za swe oddanie i bezinteresowną posługę, Ewa Gawin otrzymała już kilka znaczących wyróżnień:

  • złoty medal Benemerenti – przyznany przez papieża Franciszka (2015);
  • złoty medal Dei Regno Servire – przyznany przez biskupa tarnowskiego za wyjątkowe zaangażowanie w życiu Kościoła (2015);
  • medal Lumen Mundi – przyznany przez abpa Stanisława Budzika, metropolitę lubelskiego, wręczony podczas jego wizyty w Kamerunie (2015);
  • Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski przyznany przez prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudę (2016);
  • medal Benemerenti in Opere Evangelizationis w kategorii „za zasługi w dziele misyjnym Kościoła”, przyznany przez komisję Episkopatu Polski ds. Misji (2021).

Fundacja na swojej stronie internetowej posługuje się sloganem o następującej treści: Pomagamy chorym w miejscach, o których świat wolałby zapomnieć…Wspieramy Misjonarzy, którzy ratują ich życie

Prosto jest zamknąć oczy na wszechogarniające cierpienie, wyłączyć się z rzeczywistości, trudniej działać i zmieniać ją tak, by poprawiała się na lepsze. Jaką to daje satysfakcję, wiedzą jedynie Ci, którzy tę aktywność stale podejmują, nie zniechęcając się. Świat Was potrzebuje i docenia!

Redakcja naszego portalu przyłącza się do gratulacji. Brawo Ewo!

Dodaj komentarz