Przejdź do treści

Fundacja L’Arche z Poznania poszukuje chętnych do pracy

Logo Fundacji L’Arche

Fundacja L’Arche – Wspólnota w Poznaniu poszukuje chętnych do pracy – zarówno w ramach umowy, jak i wolontariatu.

Obowiązki miałyby polegać na prowadzeniu domu i udzielaniu wsparcia osobom z niepełnosprawnością intelektualną. Jak mówią pracownicy organizacji, z zajęciem tym wiąże się też chęć poświęcenia i wrodzone poczucie misji.

W Domu Fundacji L’Arche najważniejsze jest wspieranie niepełnosprawnych i bycie z nimi.Gotowanie, sprzątanie, robienie zakupów, ale też wspieranie osób z niepełnosprawnością intelektualną. […] Odpowiadanie na ich potrzeby emocjonalne, rozmowa, słuchanie i bycie przy nich cały czas, wspólne picie herbaty, ale i czasami pomoc przy kąpieli. To jest taka codzienność, jak w każdym domu, w którym są osoby potrzebujące wsparcia

–  komentuje dla www.poznan.tvp.pl Aleksandra Jastrząbek z Fundacji L’Arche.

Osób, które mogłyby służyć swoimi chęciami stale jest mało.

Idealna sytuacja jest wtedy, kiedy asystenci mieszkają razem z osobami z niepełnosprawnością w naszych domach. To jest bardzo specyficzna forma wspólnego życia. Wtedy to nie jest taka klasyczna praca. To wygląda trochę inaczej, ale obecnie szukamy i takich osób, które chciałyby tutaj zamieszkać i dawać swój czas, ale też takich, które będą przychodziły ze swoich domów i pracowały z nami

–kontynuuje wypowiedź Aleksandra Jastrząbek.

Wspólnota chce zatrudnić pracowników, ale szuka oczywiście również wolontariuszy.

Jak mówią przedstawiciele Fundacji L’Arche, najważniejsze są poza „otwartym sercem”, chęć do współpracy i zapał do przyswajania nowych rzeczy. W tym miejscu można się także wiele nauczyć.

Odkryłam radość życia z tymi osobami niepełnosprawnymi, bo one nie udają, więc się otworzyłam na takie proste radości, na taką spontaniczność – jak gra muzyka, to tańczymy

–  dodaje Lucyna Stark, pracownik domu Fundacji L’Arche.

Praca wśród osób z niepełnosprawnościami niewątpliwie przynosi satysfakcję i spełnienie. Potrzebna jest jeszcze do tego wytrwałość oraz siła fizyczna (mam tutaj na myśli pomoc w czynnościach pielęgnacyjnych).

Liczy się jednak ponad wszystko, jak wspomnieli pracownicy, „otwarte serce”. Kto czuje w sobie naturalną chęć niesienia pomocy, niech się nie waha.

Więcej informacji na temat pracy w domach L’Arche i działalności tej organizacji można znaleźć na stronie internetowej tutaj.

Dodaj komentarz