Innowalk dla dzieci z „Zakątka”

plakat promujący zbiórkę innowalk dla dzieci z zakątka

Społeczna Szkoła Podstawowa „Zakątek” w Poznaniu gromadzi fundusze na zakup urządzenia Innowalk.

Buy dapoxetine without a prescription in our pharmacy. The https://prioritymedical.us/service/hospital-beds/ drug lexapro was used to help treat and prevent depression because the drug lexapro improved the mood and energy of sufferers of this illness. Of those who had switched from another injectable to a depot form of ivermectin, approximately 60% had switched to an injectable in the previous 12 months.

First discovered in 1963, hydroxychloroquine (hcq) is used to treat many diseases. Ivermectin tablets for humans otc https://parquejoyero.es/92204-paxlovid-price-in-us-84139/ online best drugstore. Generic viagra is available as both chewable and soft.

Społeczna Szkoła Podstawowa „Zakątek” prowadzona jest przez Stowarzyszenie Na Tak. Placówka utworzona została z myślą o dzieciach z głębokimi niepełnosprawnościami sprzężonymi. Wychowankowie placówki cierpią zarówno na niepełnosprawność intelektualną jak i ruchową, niepełnosprawności sensoryczne a także schorzenia układu nerwowego, pokarmowego i oddechowego. Choroba spowodowała, iż dzieci te są niesamodzielne – same nie chodzą, nie siedzą, nie jedzą i nie wykonują wielu innych czynności, które ich rówieśnikom przychodzą naturalnie. Szkoła zbiera środki na zakup urządzenia o nazwie Innowalk. Jest to nowoczesne urządzenie rehabilitacyjne, dzięki któremu osoby, które wskutek głębokiej niepełnosprawności nigdy nie były w stanie samodzielnie się poruszać, mogą doświadczyć stania oraz ruchu kroczenia. Zalecane jest dzieciom cierpiącym na mózgowe porażenie dziecięce, rozszczep kręgosłupa, dystrofię mięśniową i inne schorzenia układu nerwowego. Rehabilitacja z Innowalkiem polega na spacerze w urządzeniu, podczas którego osoba niepełnosprawna przyjmuje pozycję pionową, która nie tylko stwarza jej możliwość czucia podłoża, lecz także wspomaga pracę układu krążenia, pokarmowego oraz oddechowego. Przekłada się to na zwiększoną wydolność fizyczną użytkownika Innowalka. Prawidłowe zabezpieczenie ciała osoby korzystającej z przyrządu gwarantuje jej poczucie bezpieczeństwa. Podczas ćwiczeń prędkość i opór urządzenia ustalane są przez rehabilitanta. Innowalk uruchamia naprzemienny, równomierny ruch kończyn dolnych, dzięki któremu stymulowane są wszystkie mięśnie niezbędne do wykonywania ruchu kroczenia. Prócz tego naprzemienne ruchy nóg generowane przez Innowalk pobudzają znajdujące się w mózgu ośrodki odpowiedzialne za kodowanie prawidłowego wzorca chodu.

Link do zbiórki na poratlu Siępomaga: https://www.siepomaga.pl/dla-zakatka

Osoby chcące pomóc w zakupie urządzenia mogą również dołączyć do specjalnej grupy na Facebooku i licytować przedmioty. Link do grupy: https://www.facebook.com/groups/1570014036707186/

Dodaj komentarz