Przejdź do treści

Oferta kulturalna poznańskiego Centrum Kultury Zamek w lipcu bieżącego roku  

logo poznańskiego centrum kultury zamek

Centrum Kultury Zamek mieszczące się przy ulicy Święty Marcin 80/82 w Poznaniu zaprasza wszystkich do  skorzystania z niezwykle bogatej oferty kulturalnej przygotowanej przez pracowników tej placówki.

 W pierwszym miesiącu lata Zamek będzie tętnił życiem. Na terenie placówki odbędą się liczne koncerty i  projekcie filmów. W Centrum będzie można obejrzeć na ekranie ekspozycje kilku słynnych europejskich muzeów. Ponadto zaplanowano zwiedzania gmachu, w którym mieści  się w Centrum Kultury Zamek. 

Ze strony dostępnej tutaj, przedrukowuję enumerację kilku najważniejszych wydarzeń, które odbędą się w Centrum Kultury Zamek w lipcu 2024 roku :

Oprowadzania po przestrzeni poznańskiego, dawnego Zamku Cesarskiego:

 • 12 lipca o godzinie 22.00 odbędzie się zwiedzanie Centrum Kultury Zamek z latarkami. Bilety można nabyć w cenie 15 złotych normalny i 12 złotych ulgowy. Zbiórka uczestników odbędzie się w Holu Wielkim. 
 • 30 lipca o godzinie 19.00 odbędzie się sensualne zwiedzanie wnętrz poznańskiego Zamku. Bilety na wydarzenie kosztują: 15 złotych normalny i 12 złotych ulgowy. Zbiórkę uczestników zaplanowano w Holu Wielkim. 

Koncerty:

 • 13 lipca o  godzinie 15:00 na Dziedzińcu Centrum Kultury Zamek odbędzie się darmowy koncert zatytułowany  Artefakty i przyjaciele: dzienne granie na Dziedzińcu. 
 • 19 lipca o godzinie 20:00 na Dziedzińcu Zamkowym odbędzie się koncert Postaremczak-Shakul-Szwed-Ziołek. Bilety na koncert kosztują 30 złotych.
 • 24 lipca o  godzinie 20:00  na Dziedzińcu Zamkowym odbędzie się koncert Pixvae Bilety na wydarzenie kosztują 50 złotych. 

Prezentacje wystaw znanych muzeów na ekranie Kina Pałacowego:

 • 14 lipca o godzinie 13.30 na ekranie kina Pałacowego zaprezentowany zostanie dokument „Dzień w londyńskiej The National Gallery”. Wydarzenie odbędzie się w sali 1. Bilety można nabyć w cenie: 30 złotych bilet normalny i 27 złotych bilet ulgowy.
 • 20 lipca o godzinie 14.00 w ramach  cyklu wystawa na ekranie będzie można obejrzeć dokument zatytułowany „Rembrandt z The National Gallery w Londynie i Rijksmuseum w Amsterdamie”.  Projekcja odbędzie się w sali 1 kina Pałacowego. Bilety można kupić w cenie  30 złotych bilet normalny i 27 złotych bilet ulgowy. 

Wystawy: 

 • ŁATAJ! CERUJ! DŁUGIE ŻYCIE UBRAŃ. Wystawę można zwiedzać do 28 lipca 2024 r. Jej kuratorem jest Pani Marta Smolińska. Ekspozycję można zwiedzić w zamkowej Sali Wystaw. Koszt wejściówek to : 17 złotych bilet normalny i 12 złotych bilet ulgowy. Zwiedzenia wystawy wraz przewodnikiem zaplanowano na 14 lipca o godzinie 13.30 (dla rodzin) i  17 lipca na godzinę 18.00 (dla wszystkich chętnych).
 • CHCE SIĘ SZYĆ!. Ekspozycja będzie dostępna do 28 lipca 2024 roku. Kuratorkami wystawy są Panie Magdalena Dworak-Mróz i Maria Fenrych. Wystawę zaaranżował  Pan Wojciech Luchowski.  Wstęp na ekspozycję jest bezpłatny. Oprowadzenie wystawy wraz z kuratorkami zaplanowano na  21 lipca 2024 r. na godzinę 18.00. Wstęp jest darmowy. 
 • HISTORIA POLSKI. Wystawę stworzoną przez Pana Michała Sitę można podziwiać do 8 września 2024 r.  Ekspozycję można obejrzeć za darmo w zamkowej Galerii Fotografii.
 • TU NIC NIE JEST OCZYWISTE. Do najbliższego piątku, to jest 12 lipca 2024 r. wystawę można oglądać w zamkowym Laboratorium. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny. 
 • ROWER TO JEST ŚWIAT. Wystawa potrwa do 1 września 2024 roku. Ekspozycję można nieodpłatnie zwiedzić w zamkowym Holu Wielkim. 

Dodaj komentarz