Przejdź do treści

Piknik na Fest

W sobotę, 10 czerwca w godzinach od 13:00 do  22:00 w Parku Cytadela w Poznaniu odbędzie się wydarzenie zatytułowane Piknik na Fest.

Impreza odbędzie się z okazji świętowania dwudziestych piątych urodzin Samorządu Województwa Wielkopolskiego. W trakcie wydarzenia będzie można skorzystać z porad lekarzy specjalistów i badań RTG oraz USG. Będzie można również odwiedzić mammobus i cytobus. Odbędzie się wiele warsztatów o zróżnicowanej tematyce, w tym florystycznych i fryzjerskich. Osoby biorące udział w Festynie skorzystają z porad kosmetycznych i będą mogły obejrzeć pokazy makijażu. Zaplanowano również wiele gier i zabaw dla dzieci. Dla wszystkich Wielkopolanek i Wielkopolan wystąpią: Agnieszka Chylińska, Mezo, Bibobit i Organek.

W strefie chillout odbędą się zajęcia z jogi sonory. Uczestnicy festynu będą mogli wziąć udział w warsztatach wyklejanek z Szymborskiej oraz w spotkaniach z twórcami piszącymi o Wielkopolsce. Każdy będzie mógł zrobić sobie profesjonalny makijaż sceniczny czy udać się na spacer edukacyjny po Cytadeli z udziałem profesjonalnego przewodnika z Wielkopolskiego Muzeum Niepodległości. Atrakcją będzie także miasteczko powstańcze. W strefie sportu będzie można wypróbować swoje siły w zapasach, szermierce, piłce nożnej czy koszykówce. Osoby biorące udział w Festynie będą miały okazję spotkać się z olimpijczykiem Tadeuszem Michalikiem. Atrakcją z pewnością będą także symulatory zderzeń, dachowania i jazdy pociągiem. Wizję nowoczesnej podróży pokaże prezentacja samochodu wodorowego.

Uwaga! Osoby biorące udział w Pikniku na Fest będą mogły wygrać darmowy bilet na powrót do domu z wydarzenia Kolejami Wielkopolskimi.

W drugą sobotę czerwca władze samorządowe naszego regionu zapraszają wszystkie Wielkopolanki i wszystkich Wielkopolan do wspólnego świętowania. W trakcie wielopokoleniowego festynu Samorząd Województwa Wielkopolskiego pragnie pokazać czym się zajmuje na co dzień. Mało kto wie, ale jest to instytucja  pracująca dla nas nie tylko w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Wielkopolskiego, który mieści się w Poznaniu. Dla dobra mieszkańców naszego regionu działa ona również w wielu marszałkowskich instytucjach, takich jak: teatry, szpitale, szkoły czy koleje.

W trakcie pikniku wojewódzkie władze samorządowe pokażą, że stawiają na: wodór, bo chcą dbać o naszą planetę; na gospodarkę przyszłości, bo tylko taka da naszemu regionowi możliwość konkurowania na rynkach europejskim i światowym; na nowoczesne technologie i innowacje; na nasze bezpieczeństwo na drogach; na skuteczne wykorzystanie funduszy Unii Europejskiej, które pobudzają rozwój we wszystkich sferach życia mieszkańców naszego województwa; na  nowoczesną edukację; na kulturę  i działania, których celem jest ochrona dziedzictwa kulturowego; na sport i turystykę; rolnictwo i nasze smaki regionalnych dań, a także dobrostan pszczół; na ochronę zdrowia i profilaktykę zachorowań; na wygodny i nowoczesny transport kolejowy, ale i dbałość o zabytkowe pociągi z parowozowni Wolsztyn.

Dodaj komentarz