Nauka niezależnego życia w Parku Samodzielności!

Podopieczni Parku Samodzielności w Osadzie Janaszkowo w miejscowości Wąsosze, w gminie Ślesin

We wtorek, 9 maja 2022 r. uroczyście otwarto Park Samodzielności.

W Osadzie Janaszkowo znajdującej się w miejscowości Wąsosze w gminie Ślesin na wyrównanym gruncie stanęły urządzenia, które imitują przeszkody – krawężniki, schody, nierówności. Z podobnymi barierami w codziennym życiu spotykają się osoby poruszające się na wózkach inwalidzkich.

– Już dawno planowaliśmy stworzenie miejsca pod chmurką, gdzie osoby z niepełnosprawnościami nauczą się bezpiecznie pokonywać przeszkody. Dzięki darowiźnie od Fundacji ORLEN sfinansowaliśmy zakup urządzeń i wyrównanie terenu – podkreśla Zuzanna Janaszek-Maciaszek, Prezes Fundacji imienia Doktora Piotra Janaszka PODAJ DALEJ. – Przed nami jeszcze spora inwestycja. Musimy wykonać powierzchnię pod urządzenia. I tutaj mój apel do wszystkich, którzy mogli i chcieliby pomóc w tej kwestii.

W Parku Samodzielności będą też odbywały się treningi dla osób pełnosprawnych – asystentów i wolontariuszy, którzy muszą wiedzieć jak pomagać osobom poruszającym się na wózkach pokonywać przeszkody w terenie.

Osoby zainteresowane wspieraniem działań Fundacji PODAJ DALEJ proszone są o e-mail: kontakt@podajdalej.org.pl lub telefon 63 211 22 19.

„W Fundacji PODAJ DALEJ nauczymy Cię czerpać radość z pomagania!”

Więcej informacji na www.OsadaJanaszkowo.pl

Dodaj komentarz